16.09.2015 14:37

The Dead Weather po pięciu latach zagrał na żywo

Chociaż zespół zarzekał się, że nie będzie promować swojej nowej płyty, zdecydował się wystąpić w telewizji. Jak muzycy sprawdzili się w kawałku z krążka „Dodge and Burn”?

The Dead Weather po pięciu latach zagrał na żywo
foto: kadr z wideo

Grupa The Dead Weather przygotowuje się do premiery kolejnego albumu i zdecydowała się wystąpić w programie „The Late Show with Stephen Colbert”. Muzycy zaprezentowali utwór „I Feel Love (Every Million Miles)”. Wiadomo już, że w związku z różnymi zobowiązaniami członków zespołu, nie planują wspólnych koncertów.

Jak poszło muzykom na telewizyjnej scenie?

Niestety, każdy członek grupy dowodzonej przez Jacka White'a jest zaangażowany w inne projekty, dlatego The Dead Weather nie wyruszy w trasę promującą płytę. Udział w programie może więc być jedną z niewielu form promocji związanych z albumem. Jest to również pierwszy występ zespołu na żywo od ponad pięciu lat, kiedy to zagrał w programie „Late Show With David Letterman”.

Muzycy wykonali wtedy utwór „Blue Blood Blues” z płyty „Sea Of Cowards”.

Longplay „Dodge and Burn” ma ukazać się 25 września 2015 roku.Na trzeciej studyjnej płycie kapeli zagrają Jack White na perkusji, Alison Mosshart na wokalu (The Kills), gitarzysta Dean Fertita (Queens Of The Stone Age) oraz basista Jack Lawrence (The Raconteurs). Album Dodge And Burn został nagrany w Nashville, w należącym do Jacka White'a Third Man Studio.

Na nowej płycie znajdzie się 12 utworów, a zespół opublikował już kawałki „Open Up (That's Enough)”, „Buzzkill(er)”, „I Feel Love (Every Million Miles)” i „Cop and Go”. Album będzie można kupić m.in. na 7-calowym winylu z różnymi dodatkami w środku, w tym z plakatem grupy.

Justyna Kierzkowska
Tagi: Rock News Jack White The Dead Weather