07.07.2015 08:08

The Dead Weather z nową płytą po 5 latach

Jack White w pełni dotrzymał swoich obietnic, gdyż gwarantował wydanie kolejnego albumu swojej supergrupy w 2015 roku. Znamy już datę ukazania się trzeciego studyjnego krążka zespołu.

The Dead Weather z nową płytą po 5 latach
foto: thedeadweather.com

Płyta pojawi się we wrześniu 2015 roku. Opatrzona zostanie nazwą „Dodge & Burn” i znajdzie się na niej 12 utworów wykonanych przez White'a, Alison Mosshart (The Kills), gitarzystę Deana Fertitę (Queens Of The Stone Age) oraz basistę Jacka Lawrence'a (The Raconteurs).

Wśród materiału, który złoży się na nowe wydawnictwo znajdą się cztery numery, które udało nam się już poznać. Będą to jednak zremasterowane wersje, a dotyczy to kawałków: „Open Up (That’s Enough)”, „Rough Detective”, „Buzzkill(er)” i „It’s Just Too Bad”. Znamy już tytuły kilku innych nowych utworów, czyli: „I Feel Love (Every Million Miles)” oraz „Cop and Go”.

Jak poinformowała grupa, czasu na nagranie „Dodge & Burn” nigdy w pełni nie wystarczało:

"

Zespół The Dead Weather rzadki i sporadyczny wolny czas na przestrzeni ostatnich lat spędził na wspólnym nagrywaniu w Nashville. "

Choć informacja muzyków o nowej płycie napawa radością, to jednak członkowie studzą nasz entuzjazm innymi doniesieniami.

"

Każdy jest zaangażowany w inne projekty, dlatego The Dead Weather nie wyruszy w trasę promującą płytę. "

Płyta ukaże się m.in. na winylu z różnymi dodatkami w środku, w tym z plakatem grupy. Do zdobycia będzie także 7-calowy singiel grupy z nowymi kawałkami. Tak będzie prezentować się okładki wydawnictw:

dead

W oczekiwaniu na nową płytę grupy możemy poznać jej fragmenty udostępnione przez kapelę. Możecie już zacząć wyrabiać sobie własna opinię o krążku.

Czekacie na „Dodge & Burn” od The Dead Weather?

Robert Skowronski
Tagi: Rock News The Dead Weather