08.08.2016 09:40

The Dillinger Escape Plan chce zakończyć karierę

Zespół wydał nowy singiel... i chce przejść na emeryturę - przynajmniej tak twierdzi gitarzysta kapeli. Dlaczego muzycy postanowili podjąć taką decyzję?

The Dillinger Escape Plan chce zakończyć karierę
foto: Retna / Photoshot / Reporter / East News

14 października 2016 roku światło dzienne ujrzy nowy krążek zespołu zatytułowany „Dissociation”. Wydawać by się mogło, że fani mają naprawdę powód do radości, jednak słowa gitarzysty Bena Weimana ostudziły zapał wielbicieli kapeli.

Muzyk przyznał w wywiadzie, że The Dillinger Escape Plan postanowił zakończyć swoją działalność:

"

Zamierzamy zająć się promocją nowego krążka i na tym koniec. Jednak wiele spraw wiąże się z tym cyklem. Jesienią 2016 roku zagramy trasę koncertową po Stanach Zjednoczonych, potem zimą mamy ogromne tournée po Europie. Zapewne dojdzie do tego, że zagramy też gdzieś indziej, jak chociażby w Australii. Następnie jestem pewien, że wrócimy, żeby wystąpić na letnich festiwalach i będziemy się zastanawiać nad naszymi ostatnimi koncertami w tym okresie. "

Muzyk przyznał, że teraz zespół jest u szczytu swoich możliwości, cieszy się popularnością i daje świetne koncerty. Jednak każdy powinien wiedzieć kiedy należy zejść ze sceny:

"

Jesteśmy bardzo podekscytowani nowym albumem, ale w tym samym czasie w 2017 roku przypada nasze 20-lecie. Możliwe, że nawet więcej, nie jestem pewien, kiedy zacząłem pisać utwory, ale pierwsza EP-ka ukazała się w 1997 roku. Nie chcę, żebyśmy doszli do takiego momentu, gdy będziemy zmuszeni do zakończenia kariery czy będziemy już na to po prostu za starzy. "

Gitarzysta będzie tęsknić za tymi momentami, gdy wychodzi na scenę i przeżywa niesamowite chwile. Jednocześnie ma świadomość, że to nie może trwać wiecznie:

"

Pewnie chodzi też o fakt, że nie będziemy mogli tego robić, gdy będziemy mieć 60 lat, ale nie kończymy teraz, bo czujemy się niesprawni. Jest pewien aspekt naszego show, który nie byłby już realistyczny. (...) Ale znowu, jednym z powodów, dlaczego postanawiamy robić stop jest fakt, że chcemy nadal czuć się w ten sposób i kontrolować nasz los. "

Wszystko zatem wskazuje na to, że kapela rzeczywiście postanowiła zakończyć działalność, a krążek „Dissociation” ma otrzeć łzy fanów.

Posłuchajcie pierwszego singla z tego wydawnictwa:

Nadchodząca płyta będzie następcą „One of Us Is the Killer” z 2013 roku i można ją zamawiać już w przedsprzedaży. 

Będziecie tęsknić za The Dillinger Escape Plan?

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News The Dillinger Escape Plan