30.08.2015 14:02

The Dillinger Escape Plan ma już pomysł na nowy album

Po dwóch latach od ostatniego albumu zespół z New Jersey zamierza zabrać się za nowe nagrania. Kiedy można spodziewać się kolejnych utworów?

The Dillinger Escape Plan ma już pomysł na nowy album
foto: kadr z wideo

To bardzo dobra wiadomość dla wszystkich fanów The Dillinger Escape Plan. W jednym z ostatnich wywiadów gitarzysta Ben Weinman zdradził, że zespół poważnie zaczyna pracę nad nową płytą. 

"

Właśnie pracujemy nad nowymi utworami. Mamy już pięć czy sześć poważnych pomysłów, które już zaczęliśmy. Chcemy je podkręcić zanim wejdziemy do studia w listopadzie. "

Grupa będzie musiała poważnie zabrać się do pracy, jeśli chce rozpocząć nagrania pod koniec tego roku. W ostatnich miesiącach The Dillinger Escape Plan postawił raczej na akcje, które nie były bezpośrednio związane z muzyką. W lipcu 2015 roku postanowił zamanifestować swoje poparcie dla związków tej samej płci i wypuścił koszulki upamiętniające dzień legalizacji małżeństw homoseksualistów w USA. 

Zespół zapewnia jednak, że wybrał już producenta nowej płyty. Po raz kolejny jest nim Steve Evetts, który pracował już z grupą przy tworzeniu poprzednich albumów. W swojej karierze współpracował też m.in. z The Cure, Symphony X i Sepulturą. 

Ben Weinman opisał też, jak w przypadku jego zespołu wygląda proces tworzenia całego utworu.

"

Zaczyna się od muzyki i potem Greg [Puciato, wokalista] dostaje ją i przesłuchuje. Potem zajmuje się tekstem i wokalem, no i oddaje nam to, co wymyślił. Oglądanie tego na wszystkich etapach jest strasznie ekscytujace. "

Całą rozmowę z The Dillinger Escape Plan możecie obejrzeć poniżej.

Ostatnia płyta zespołu - „One of Us Is the Killer” - ukazała się w maju 2013 roku. Znalazło się na niej 11 kompozycji. Za wszystkie teksty odpowiadał Greg Puciato, a muzykę skomponował Ben Weinman. 

Justyna Kierzkowska
Tagi: #Rock News #The Dillinger Escape Plan