The Doors wyda niepublikowane nagrania z 1966

Aleksandra Degórska
28.10.2016 11:48
The Doors wyda niepublikowane nagrania z 1966 Fot. ons.pl

Już niebawem pojawi się koncertowe wydawnictwo, które zostało nagrane na początku kariery zespołu. Jakie numery znajdą się na tym krążku?

Z okazji 50-lecia The Doors, które przypada w 2017 roku fani mogą się spodziewać specjalnych wydawnictw. Pierwsze ukaże się jeszcze w 2016 roku, a dokładnie 9 grudnia. Mowa o krążku „London Fog 1966”, na którym znajdą się wcześniej niewydane koncertowe nagrania z początków kariery zespołu.

Na krążku pojawi się 7 numerów nagranych przez Nettie Peña, która była na widowni podczas koncertu formacji w maju 1966. Peña wypożyczyła wówczas sprzęt do nagrywania ze szkoły, gdzie pracował jej ojciec. Kobieta naciskała na wydanie tej koncertówki i udostępniła również swoje zdjęcia The Doors, które wcześniej nie ujrzały światła dziennego oraz notatki.

Box The Doors jest już dostępny w przedsprzedaży, kosztuje 49,98 dolarów i jest ograniczony do 18 000 egzemplarzy. W środku znajdziemy CD, winyl, fotografie, jak również plakat z koncertu, setlistę napisana przez perkusistę Johna Densmore'a czy notatki Ronniego Harana-Mellena z Whisky a Go Go, który zajął się kapelą po tym, jak zobaczył jej koncert w London Fog. Materiał został zremasterowany przez Bruce'a Botnicka.

Jakie numery pojawią się na tej koncertówce?

Tracklista:

  1. Rock Me
  2. Baby, Please Don’t Go
  3. You Make Me Real
  4. Don’t Fight It
  5. I’m Your Hoochie Coochie Man
  6. Strange Days
  7. Lucille

Tak natomiast prezentuje się okładka:

foto: materiały prasowe Fot. foto: materiały prasowe

Wytwórnia zapowiada, że na tym się nie skończy jeśli chodzi o świętowanie okrągłej rocznicy. Zresztą jeszcze w 2015 roku Robby Krieger zdradził, że przypadającą na 2017 roku okrągłą rocznicę ukazania się albumów „The Doors” i „Strange Days” postrzega jako możliwość upamiętnienia Raya Manzarka oraz Jima Morrisona. Miejmy nadzieję, że te plany dojdą do skutku.

Chcielibyście mieć „London Fog 1966”?

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.