19.01.2018 12:56

The Eagles zakończył proces sądowy z Hotelem California

Sprawa została dosyć szybko rozstrzygnięta za obopólną zgodą stron.

The Eagles zakończył proces sądowy z Hotelem California
foto: kadr z wideo

Mówisz The Eagles, myślisz „Hotel California” - ballada ukazała się na płycie o tym samym tytule w 1977 roku. Wszyscy oczywiście zastanawiają się o co chodzi z tym hotelem i okazało się, że od paru lat istnieje właśnie taki obiekt, który chciał się wypromować jako hotel z „tej” właśnie piosenki.

Rok temu zaczęła się sprawa w sądzie, gdy zespół chciał dowieść, że meksykański Hotel California w Todos Santos próbuje wykorzystać sukces jego piosenki, z którą kojarzona jest mocno kapela. Goście hotelu sądzili, że to właśnie to miejsce zainspirowało zespół do napisała utworu Hotel California”.

17 stycznia 2018 do Sądu Rejonowego w Los Angeles wpłynęło wspólne odwołanie pozwu The Eagles przeciwko hotelowi. Tego samego dnia Urząd Patentów i Znaków Towarowych zaakceptował prośbę Hotelu California o trwałe wycofanie znaku towarowego.

Hotel California” - najsłynniejszy przebój The Eagles

Hotel powstał w 1950 roku i nazywał się właśnie Hotel California, jednak z biegiem lat zmieniali się właściciele i wraz z nimi nazwy. Natomiast słynna piosenka The Eagles pojawiła się w 1976 roku i zdobyła Grammy w kategorii Najlepszego utworu roku.

Obecnie budynek należy od 2001 roku do Debbie i Johna Stewart, którzy puszczali w hotelu muzykę The Eagles i sprzedawali koszulki reklamujące ośrodek jako legendarny. Właściciele jednak twierdzili, że nie mieli na celu wprowadzenia klientów w błąd.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Eagles