09.10.2014 13:56

„The Endless River” – ostatnia płyta Pink Floyd?

Nick Mason i David Gilmour opowiedzieli BBC o najnowszym – i definitywnie ostatnim – albumie Pink Floyd. Naprawdę w żadnej z szaf nie mają już innych niewydanych nagrań?

„The Endless River” – ostatnia płyta Pink Floyd?
foto: materiały prasowe

Płyta „The Endless River” Pink Floyd ukaże się 10 listopada 2014 roku. Album stworzono z materiałów pozostałych po sesji nagraniowej płyty „The Division Bell” sprzed 20 lat. Autorem nagrań jest Nick Mason, David Gilmour oraz zmarły w 2008 roku Richard Wright.

Dwaj żyjący członkowie zespołu udzielili obszernego wywiadu radiu BBC 6 Music. David Gilmour nie pozostawił wątpliwości:

"

To ostatnia rzecz, którą wydamy. "

Zapytany przez gospodarza audycji, czy nie mają jeszcze w zanadrzu innych utworów Pink Floyd, muzyk bez chwili namysłu odpowiedział:

"

Nie. Rick odszedł, nie żyje. Jestem całkiem pewien, że nie będzie żadnego następcy tego albumu. To wstyd, ale to koniec. "

pink-floyd-studio2

Jak szybko się okazało, to tylko pół prawdy. Kolejne nieopublikowane utwory z Rickiem Wrightem istnieją. Czy kiedykolwiek je usłyszymy? Muzyk zdradził:

"

Mam jeszcze trochę nagrań Ricka do mojego solowego projektu. Mam nadzieję, że pojawią się na kolejnym albumie, ale nie będzie to album Pink Floyd. "

Naiwny ten, kto myślał, że „The Endless River” to faktycznie wszystko z archiwów Masona i Gilmoura.

Urszula Drabińska
Tagi: Rock News Pink Floyd David Gilmour