23.03.2015 15:36

The Jimi Hendrix Park powstanie w 2015!

Miejsce poświęcone pamięci Jimiego Hendriksa zostanie zbudowane w rodzinnym mieście muzyka, Seattle. Co znajdzie się w parku?

The Jimi Hendrix Park powstanie w 2015!
foto: flickr.com

Legendarny gitarzysta urodził się w 1942 roku w Seattle i to w tym mieście spędził większą część swojego krótkiego życia. Jeszcze w 2015 roku, jesienią, powstanie w nim park poświęcony zmarłemu w wieku 27 lat artyście. Plany stworzenia The Jimi Hendrix Park pojawiły się już cztery lat temu, jednak zamysł będzie wprowadzany w życie dopiero od kwietnia 2015 roku.

Fundacja zajmująca się projektem w końcu zebrała fundusze niezbędne do rozpoczęcia prac nad budową parku. Jak zapowiada się ta inicjatywa?

Siostra muzyka, Janie Hendrix, zdradziła, że znajdziemy tam chronologiczną oś czasu życia i kariery Jimiego. Oś zostanie przedstawiona na ścieżce w kształcie gryfu.

"

The Jimi Hendrix Park będzie kulminacją lat ciężkiej pracy, twórczego wkładu i hojności w zainwestowanie w coś, w co wszyscy wierzyliśmy – konstrukcję upamiętniającą niezwykłą osobistość. "

park jimi
"

Mamy nadzieję, że z pokolenia na pokolenie miejsce to będzie funkcjonować nie tylko jako atrakcja czy po prostu coś interesującego, ale jako strefa hołdu. Krajobraz, design i cały klimat tego miejsca przypominać będzie o wibracjach Jimiego. "

Co znajdziemy w parku i jakie są założenia twórców?

  • Krajobraz z rodzimych drzew i roślin, by zapewnić całoroczne zainteresowanie zwiedzających
  • Scena, na której będą odbywać się imprezy
  • Chodniki z wypisanymi tekstami piosenek Jimiego
  • Siedziska i stoliki
  • Funkcje edukacyjne
  • Wykorzystanie natury w produktywny sposób: użycie deszczówki, energii słonecznej i materiałów pochodzących z recyklingu
  • Miejsce przeznaczone dla lokalnych artystów, którzy chcą pochwalić się swoją twórczością
park jimi2

Jeśli chcecie wspomóc to miejsce i przyczynić się do jego rozwoju, możecie zrobić to na stronie The Jimi Hendrix Park Foundation.

Czujecie, że wiecie zbyt mało o Jimim, by zdobyć się na tak szlachetny czyn? Przeczytajcie 10 ciekawostek dotyczących gitarzysty, o których mogliście nigdy nie słyszeć! Od nas dowiecie się także, co powiedział Hendrix w ostatnim wywiadzie udzielonym przed śmiercią...

Magda Słomka
Tagi: Duperele Jimi Hendrix