The Mars Volta powraca z pierwszym nowym kawałkiem od 10 lat. Posłuchajcie "Blacklight Shine"

22.06.2022 13:44
The Mars Volta powraca z pierwszym nowym kawałkiem od 10 lat. Posłuchajcie "Blacklight Shine" Fot. Retna/Photoshot/REPORTER/East News

Nowemu singlowi przy okazji towarzyszy krótkometrażowy film o tym samym tytule. To pierwsza muzyka The Mars Volta od czasu ich krążka "Noctourniquet" z 2012 roku.

The Mars Volta powraca z nowym kawałkiem

The Mars Volta powraca. Duet Cedric Bixler-Zavala i Omar Rodríguez-López podzielił się nowym kawałkiem "Blacklight Shine", który jest ich pierwszą muzyką od 2012 roku, kiedy to wydali "Noctourniquet" (a potem zawiesili działalność). Nowemu singlowi towarzyszy czarno-białe wideo wyreżyserowane przez Lopeza.

Polecamy

Wideo zobaczycie poniżej:

Przy okazji zespół zapowiedział trasę koncertową po Stanach Zjednoczonych - to będą ich pierwsze występy od 2012 roku. Zespół opisał nowego singla słowami: "to fale nadchodzącego zaciemnienia, które wylewają je na plażę, gdzie bicie serca wszystko pamięta". Brzmi bardzo, ale to bardzo egzotycznie.

Polecamy

Bixler-Zavala już w 2019 roku zapowiedział w rozmowie Consequence of Sound, że The Mars Volta może jak najbardziej powrócić:

To na pewno nie będzie coś w stylu "ulubieni członkowie zespołu zagrają klasyczne albumy". Nie, nie, nie. Może zagramy jakieś stare g*wno, ale nie wiem, zobaczymy, co będziemy czuli.

Następnie dodał: "Żadnych deadlinów, żadnej dramy, po prostu dwóch dorosłych facetów z olejkami i nowymi perfumami, którzy starają się zrobić coś ze swoim życiem". Niestety, na razie nie wiemy, czy "Blacklight Shine" jest zapowiedzią nowego krążka, czy po prostu pojedynczym wyskokiem. 

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.