17.05.2017 11:39

The Offspring: Mamy gotowe utwory na 10. album

Jak na razie nie wiadomo dokładnie kiedy należy spodziewać się kolejnego krążka od kapeli, ale wszystko wskazuje na to, że nie będziemy musieli czekać długo na ten materiał.

The Offspring: Mamy gotowe utwory na 10. album
foto: imago / Becker&Bredel / East News

Ostatni album „Days Gone By” ukazał się w 2012 roku. 3 lata później światło dzienne ujrzał singiel „Coming For You”, natomiast w 2016 kapela przerobiła na potrzeby „Rekinado 4: Niech szczęki będą z tobą” utwór „Gigantor” The Dickies. Jeszcze w listopadzie 2015 roku Kevin „Noodles” Wasserman wyrażał nadzieję, że nowe wydawnictwo ukaże się w 2016 roku.

Od tego momentu jednak nastąpiła cisza i dopiero teraz Noodles potwierdził, że kapela kontynuuje pracę nad materiałem na 10. studyjny krążek:

"

Mamy gotowe utwory. „Coming For You” jest dobrym przykładem... ten numer pojawi się na naszej następnej płycie, to był pierwszy singiel. Wszystko, co obecnie robimy będzie w takim klimacie. Będzie mnóstwo typowego materiału w stylu Offspring - mocny, szybki, melodyjny materiał z ciężkim basem, bębnami i gitarami. To właśnie kochamy. "

Gitarzysta wypowiedział się również na temat tego, jak zmieniły się czasy dla twórców ze względu na rozwój technologiczny i czy dla takich kapel jak The Offspring jest w ogóle sens, by nagrywać studyjne albumy:

"

Świat jest teraz zupełnie inny. Myślimy jednak „musimy nagrać album”. Postrzegamy muzykę przez pryzmat pełnowartościowych krążków - w taki sposób dorastaliśmy, więc nadal to tak odbieramy. Jednak od momentu pojawienia się internetu masz możliwość wydawania nagrań natychmiastowo, po co fani mają czekać? Myślę, że to właśnie oni ciągle powtarzają: „Hey, chcemy nowego materiału”. Codziennie to słyszę, cały czas na Twitterze czy na Facebooku ktoś pisze: „Gdzie jest nowy materiał? Chcemy czegoś nowego, nie chcemy czekać”. W dzisiejszych czasach nie musisz już czekać. "

Miejmy nadzieję, że rzeczywiście formacja nie każe czekać dłużej fanom na studyjny album, bo miłośnicy kapeli i tak mają dużo cierpliwości. Możliwe, że nowy materiał usłyszymy podczas najbliższego polskiego koncertu The Offspring. Zespół zaprezentuje się na Czad Festival 2017, który odbywa się w dniach 23-27 sierpnia 2017 w Straszęcinie koło Dębicy.

Która płyta The Offspring jest najlepsza?

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News The Offspring