28.07.2016 13:52

The Offspring w nowym utworze o rekinach

Grupa Dextera Hollanda przygotowała premierowy kawałek do filmu „Rekinado 4: Niech szczęki będą z tobą”.

The Offspring w nowym utworze o rekinach
foto: kadr z wideo + materiały prasowe

„Rekinado” to przebój kiczowatego kina rodem ze stacji Syfy (w Polsce: SciFi Universal). Katastroficzna historia tornada pełnego rekinów, które zaatakowało Los Angeles, nieoczekiwanie zyskała wielki rozgłos i uwielbienie oddanych fanów. Błyskawicznie podjęto decyzję o kontynuacji serii za sprawą sequeli „Rekinado 2: Drugie ugryzienie” i „Rekinado 3: O rybia płetwa!”.

Już 31 lipca 2016 roku swoją premierę będzie miała czwarta część serii, która prawdopodobnie wzniesie ją na zupełnie nowe poziomy absurdu. Wiemy już, że wystąpi w niej m.in. Corey Taylor, tymczasem grupa The Offspring zrealizowała na jej potrzeby pełną rekinów przeróbkę utworu „Gigantor” The Dickies - i widać, że miała przy tym mnóstwo radochy.

Kawałek trafił na oficjalny profil zespołu na Facebooku:

"

Kochamy „Rekinado” i kochamy The Dickies. Pomyśleliśmy więc, że fajnie byłoby nagrać naszą własną wersję „Gigantora” The Dickies na potrzeby filmu „Rekinado 4: Niech szczęki będą z tobą”. "

Utworowi towarzyszy wideo zmontowane z najlepszych scen z dotychczasowych filmów sagi o rekinach, a że pełno w nich było akcji np. z piłą mechaniczną, z kolei w trzeciej części zagrał nawet David Hasselhoff, jest na co popatrzeć. Dodatkowo zespół zadbał o wyświetlanie tekstu utworu, dzięki czemu możemy go od razu podśpiewywać razem z Hollandem.

W kawałku słychać powrót do starej punkowej szkoły spod znaku Ramones. Czy to oznacza, że The Offspring podąży w tym kierunku na następcy „Days Go By” z 2012 roku? Na razie jedynym utworem, który poznaliśmy od tamtego czasu, był singiel „Coming For You”. W listopadzie 2015 roku Noodles wyrażał nadzieję, że nowy krążek ukaże się jeszcze w 2016 roku, a na Instagramie zespołu pojawiło się wówczas zdjęcie ze studia w towarzystwie Boba Rocka.

W oczekiwaniu na nowy album twórców „Americany” nie pozostaje nam nic innego, jak obejrzeć „Rekinado 4: Niech szczęki będą z tobą”. Akcja filmu ma się rozgrywać 5 lat po wydarzeniach z poprzedniej części. Poznamy w niej również dalsze losy postaci April, o których przy użyciu odpowiednich hashtagów zadecydowali na Twitterze fani serii.

Jak Wam się podoba nowy kawałek The Offspring?

Jakub Gańko
Tagi: Rock News The Offspring