20.07.2015 10:36

The Offspring wyda płytę w 2016 roku?

Kalifornijczycy z The Offspring wypuścili w styczniu 2015 utwór „Coming For You”. Nie było jednak słuchu o nowej płycie, aż do teraz.

The Offspring wyda płytę w 2016 roku?
foto: East News

Zespół udostępnił wspomniany numer, aby móc z nim jak najszybciej dotrzeć do fanów. Muzycy wyszli z założenia, że proces nagrywania krążka jest długotrwały, a co za tym idzie wielbiciele grupy musieliby czekać bardzo długo na premierowy materiał.

Czy to oznacza, że The Offspring rezygnuje z wypuszczania płyt na rzecz tworzenia kolejnych singli, by móc je jak najszybciej pokazać słuchaczom? Gitarzysta kapeli, Noodles, twierdzi, że tak się nie stanie, gdyż 10. album punkowców jest już w drodze:

"

Chcemy nagrać płytę - taki jest plan - ale zajmuje to wieczność. Wydaliśmy „Coming For You”, ponieważ czuliśmy, że najlepiej będzie to zrobić natychmiast. To była jedna z kilku piosenek, które już skończyliśmy. Pomyśleliśmy, że jeżeli będziemy zwlekać z jej udostępnieniem to zajmie to rok albo półtora. Czemu by tego nie wypuścić i zobaczyć co się stanie?   "

Noodles dodaje, że The Offspring ma zamiar wydać nowy album w 2016 roku. Również Dexter Holland, wokalisty grupy potwierdza to, że zespół ma już parę gotowych kompozycji:

"

Stwierdziliśmy, że zrobimy kilka piosenek i popracujemy nad nimi w chwilach, kiedy poczujemy inspirację. "

Przywołuje on także decyzję o udostępnieniu „Coming For You”, twierdząc, że najważniejsze jest to, żeby być spontanicznym, a posiadanie sprecyzowanego planu działania nie zawsze jest dobrym rozwiązaniem:

"

Można mieć ogólny kierunek, w którym chce się zmierzać od samego początku, ale zawsze zacznie on w końcu żyć własnym życiem. "

Liczymy na to, że wspomniana „spontaniczność” grupy przełoży się wkrótce na udostępnienie kolejnych numerów. Przypominamy przy okazji, że zespół wystąpi w Polsce 30 sierpnia 2015 roku na Czad Festiwal w Polsce.

Czekacie na nowy album The Offspring?

Robert Skowronski
Tagi: Rock News The Offspring