The Offspring wyda płytę w 2016 roku?

Robert Skowronski
20.07.2015 10:36
The Offspring wyda płytę w 2016 roku? Fot. East News

Kalifornijczycy z The Offspring wypuścili w styczniu 2015 utwór „Coming For You”. Nie było jednak słuchu o nowej płycie, aż do teraz.

Zespół udostępnił wspomniany numer, aby móc z nim jak najszybciej dotrzeć do fanów. Muzycy wyszli z założenia, że proces nagrywania krążka jest długotrwały, a co za tym idzie wielbiciele grupy musieliby czekać bardzo długo na premierowy materiał.

Czy to oznacza, że The Offspring rezygnuje z wypuszczania płyt na rzecz tworzenia kolejnych singli, by móc je jak najszybciej pokazać słuchaczom? Gitarzysta kapeli, Noodles, twierdzi, że tak się nie stanie, gdyż 10. album punkowców jest już w drodze:

Chcemy nagrać płytę - taki jest plan - ale zajmuje to wieczność. Wydaliśmy „Coming For You”, ponieważ czuliśmy, że najlepiej będzie to zrobić natychmiast. To była jedna z kilku piosenek, które już skończyliśmy. Pomyśleliśmy, że jeżeli będziemy zwlekać z jej udostępnieniem to zajmie to rok albo półtora. Czemu by tego nie wypuścić i zobaczyć co się stanie?  

Noodles dodaje, że The Offspring ma zamiar wydać nowy album w 2016 roku. Również Dexter Holland, wokalisty grupy potwierdza to, że zespół ma już parę gotowych kompozycji:

Stwierdziliśmy, że zrobimy kilka piosenek i popracujemy nad nimi w chwilach, kiedy poczujemy inspirację.

Przywołuje on także decyzję o udostępnieniu „Coming For You”, twierdząc, że najważniejsze jest to, żeby być spontanicznym, a posiadanie sprecyzowanego planu działania nie zawsze jest dobrym rozwiązaniem:

Można mieć ogólny kierunek, w którym chce się zmierzać od samego początku, ale zawsze zacznie on w końcu żyć własnym życiem.

Liczymy na to, że wspomniana „spontaniczność” grupy przełoży się wkrótce na udostępnienie kolejnych numerów. Przypominamy przy okazji, że zespół wystąpi w Polsce 30 sierpnia 2015 roku na Czad Festiwal w Polsce.

Czekacie na nowy album The Offspring?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.