14.08.2017 15:42

„The Pot” Toola w wykonaniu dzieciaków

Posłuchajcie, jak młodzi artyści poradzili sobie z kawałkiem z płyty „10.000 Days”.

„The Pot” Toola w wykonaniu dzieciaków
foto: kadr z wideo

Twórczość Toola raczej nie jest przeznaczona dla dzieci. Maynard James Keenan jest znany z mocnych tekstów na kontrowersyjne tematy, a muzyka grupy jest tak skomplikowana, że niezbyt nadaje się na pierwsze wprawki muzyczne dla młodych instrumentalistów. A jednak utalentowane dzieciaki z USA wzięły na warsztat jeden z utworów amerykańskich progmetalowców.

Założeniem O’Keefe Music Foundation, która zajmuje się edukacją muzyczną dzieci, jest umożliwienie najmłodszym artystom darmowego nagrywania muzyki. Fundacja zapewnia zdolnym dzieciakom możliwość korzystania z profesjonalnych instrumentów i w pełni wyposażonego studia nagrań. Młodziutcy instrumentaliści wspólnie przygotowują własne wersje słynnych rockowych utworów, które następnie nagrywają w studiu fundacji.

O’Keefe Music Foundation udostępniła kilka filmów, przedstawiających swoich podopiecznych wykonujących „The Pot” zespołu Tool. Zobaczcie efekty pracy małych artystów:

To nie pierwsze podejście wychowanków O’Keefe do twórczości grupy Maynarda Jamesa Keenana. Dzieciaki grały już utwory „Sober” i „Lateralus”. Brały już na warsztat również numery m.in. Slipknota i Danziga.

Maciej Koprowicz
Tagi: Tool Duperele