23.12.2014 14:44

The Pretty Reckless akustycznie

Kolejny album amerykańskiej grupy z Taylor Momsen na czele będzie zawierać uproszczone kawałki z płyty „Going To Hell” w wersji unplugged. Co powiedziała o nich wokalistka?

The Pretty Reckless akustycznie
foto: en.wikipedia.org

Członkowie kapeli są bardzo zadowoleni ze swoich osiągnięć w 2014 roku i zapowiedzieli, że w 2015 na pewno nie zwolnią tempa. Jednym z poważniejszych zamiarów amerykańskiej grupy jest wydanie płyty z akustycznymi wersjami utworów pochodzących z ich ostatniego albumu.

O planach zespołu usłyszeliśmy już we wrześniu 2014 roku, jednak dopiero teraz Taylor Momsen postanowiła zdradzić więcej szczegółów.

"

Będą to bardzo proste wersje utworów, które pozwolą słuchaczom wejść w ich wnętrze i zrozumieć czym były w mojej głowie, kiedy po prostu siadałam na kanapie i zaczynałam je pisać. To coś, czego nie dostaje się często od artystów - rzeczywista forma piosenki w opozycji do wyprodukowanej już w studiu formy. "

Momsen przyznała, że kawałki na krążek „Going To Hell” powstały z myślą o występach na żywo, gdzie granie właśnie tych piosenek sprawiałoby muzykom czystą przyjemność.

"

Myślę, że wszyscy tworzyli ten materiał z zamiarem grania go na scenach przez co najmniej dwa lata, z kolejnych, mamy nadzieję 10 lub 20-tu. [śmiech] Chcieliśmy więc zapewnić rozrywkę każdej nocy także sobie. "

Co z trzecią studyjną płytą? Ponoć zespół działa także w kierunku wydania świeżych utworów.

"

Im jesteś starszy, tym więcej masz doświadczenia. Jeśli spojrzysz teraz w przeszłość, widzisz ją z zupełnie innej perspektywy. Myślę, że właśnie to będzie tematem nowych piosenek. "

Artystkę zdecydowanie wzięło na wspominki...

taylorrrr

Druga studyjna płyta The Pretty Reckless, „Going To Hell”, miała premierę w marcu 2014 roku. Posłuchajcie singla „Heaven Knows”, w którym Taylor pokazała więcej niż zazwyczaj...

Czekacie na znane kawałki w wersji „kanapowej” czy wolicie jednak coś nowego?

Magda Słomka
Tagi: Rock News The Pretty Reckless