02.04.2015 16:07

The Rolling Stones udostępnia akustyczne „Wild Horses”

Muzycy z okazji reedycji płyty sprzed 44 lat dzielą się niejednym rarytasem.

The Rolling Stones udostępnia akustyczne „Wild Horses”
foto: AP / Fotolink / East News

Płyta „Sticky Fingers” ukazała się w kwietniu 1971 roku. Brytyjczycy jedenasty studyjny krążek zdecydowali się wydać na własną rękę – w założonej rok wcześniej wytwórni Rolling Stones Records. Po latach album trafi do sklepów w rozszerzonej wersji. Aby narobić Wam apetytu, zespół udostępnił właśnie nigdy wcześniej niepublikowane akustyczne wykonanie utworu „Wild Horses”.

Zawierać będzie alternatywne wersje utworów „Brown Sugar” (z Erikiem Claptonem), niewydane wcześniej interpretacje „Bitch”, „Can’t You Hear Me Knocking” oraz „Dead Flowers”, a także 5 kawałków, w tym „Honky Tonk Women” i „Midnight Rambler”, zarejestrowanych na żywo w The Roundhouse w Londynie w tym samym roku, w którym ukazał się album. „Sticky Fingers” po raz drugi w historii pojawi się 25 maja 2015 roku.

W jednej z ostatnich rozmów Mick Jagger ujawnił, że grupa na koncertach w Ameryce Północnej latem tego roku rozważa granie tej płyty w całości.

"

Ten pomysł krąży. W ostateczności zagramy utwory, których nie gramy normalnie. "

A potem może pojawi się kolejna koncertówka… Tymi Stonesi od kilku lat dość szczodrze się dzielą, inaczej niż studyjnymi płytami. Ich dyskografię zamyka „A Bigger Bang” z 2005 roku. Reedycja „Sticky Fingers” ma to fanom osłodzić.

Urszula Drabińska
Tagi: Rock News The Rolling Stones