29.09.2015 17:08

The Rolling Stones wyda koncertowe DVD

Zespół z Londynu jeszcze w 2015 roku chce wydać DVD z zapisem jednego z występów. Co znajdzie się na płycie?

The Rolling Stones wyda koncertowe DVD
foto: Kerch Temma/ East News

„From The Vault: Live at the Tokyo Dome 1990” - tak będzie się nazywać koncertowe DVD, które ma ukazać się w sklepach w listopadzie 2015 roku. To zapis występu Stonesów w Tokio, który odbył się w ramach światowej trasy koncertowej Steel Wheels. Był to pierwszy koncert grupy w stolicy Japonii.

Za produkcję dźwięku na DVD odpowiadał Bob Clearmountain, który współpracował wcześniej z The Rolling Stones podczas remiksowania singli „Miss You” and „Out of Tears”. We wcześniejszych latach producent odpowiadał też za produkcję m.in. albumów „Reckless” Bryana Adamsa, „Tripping the Live Fantastic” Paula McCartneya i „Join Together” The Who.

Płyty Rolling Stones

Koncert ma być dostępny na kilku nośnikach:

  • DVD
  • Blu-ray
  • 4 płyty winylowe + DVD

Rozważacie zakup nowego wydawnictwa? Najpierw posłuchajcie, jak brzmiał utwór „Satisfaction” w Japonii:

Występ w Tokio mógł się w ogóle nie odbyć. Keith Richards w jednym z wywiadów wyjaśnił, że to naciski fanów sprawiły, że władze ostatecznie zezwoliły na koncert.

"

Nigdy wcześniej tutaj nie graliśmy. Nie mieliśmy pozwolenia, ponieważ nie chcieli nas wpuścić po pewnych problemach z wizami i narkotykami. "

Koncertowe DVD to niejedyne wydawnictwo, nad którym ostatnio pracowała grupa The Rolling Stones. Muzycy przygotowują się też do największej w swojej historii wystawy zatytułowanej „Exhibitionism”, która ma się odbyć w prestiżowej Saatchi Gallery w Londynie w kwietniu 2016 roku. 

W czerwcu 2015 roku Keith Richards oznajmił, że jest gotowy nagrać ze Stonesami kolejną płytę. Nie wiadomo jednak, czy do współpracy w ogóle dojdzie. Na razie muzyk przygotowuje się do wydania trzeciego solowego albumu „Crosseyed Heart”. Gitarzysta zajmuje się też krytykowaniem Metalliki i Black Sabbath oraz namawianiem córek do wciągnięcia jego prochów po śmierci.

Zainteresowało Was DVD z koncertem Stonesów w Tokio?

Justyna Kierzkowska
Tagi: Rock News The Rolling Stones Keith Richards