16.11.2015 13:12

The Rolling Stones zacznie nagrywać jeszcze w 2015 roku?

Zespół ciągle trzyma fanów w niepewności. Kiedy możemy spodziewać się nowego materiału od zespołu? Gitarzysta zdradza, że może to się stać już niedługo.

The Rolling Stones zacznie nagrywać jeszcze w 2015 roku?
foto: ons.pl

Całkiem niedawno Keith Richards twierdził, że zespół wejdzie do studia w kwietniu po zakończeniu trasy koncertowej po Ameryce Południowej. Gitarzysta ujawnił, że wszyscy członkowie zespołu chcieliby nagrać nowy krążek.

Teraz również Ronnie Wood zdradza, że nie może doczekać się sesji nagraniowej, która najprawdopodobniej rozpocznie się już za parę tygodni:

"

Możliwe, że wejdziemy do studia w grudniu 2015 roku, stworzymy parę nagrań i zobaczymy, co z tego wyjdzie. "

Do entuzjastów dołącza sam frontman Mick Jagger. W wywiadach wyraża chęć nagrania nowego albumu, bowiem już zdążył stworzyć materiał na nadchodzący krążek:

"

Mam mnóstwo nowych utworów. Zrobiłem naprawdę dobre demo dla każdego z nich i bardzo chciałbym je nagrać. Więc miejmy nadzieję, że dojdzie to do skutku. "

Wszystko więc sprzyja temu, by plany muzyków w końcu doszły do skutku. Znowu potwierdza się teza, że emerytura to obce słowo dla The Rolling Stones.

Nadchodzące wydawnictwo zespołu będzie następcą albumu „A Bigger Bang” z 2005 roku, który zajął 2. miejsce na listach przebojów w Wielkiej Brytanii oraz 3. w USA. Natomiast z okazji 50-lecia kapeli pojawiła się kompilacja „Grrr!” z dwoma nowymi utworami „One More Shot” oraz „Doom and Gloom”.

Obecnie zespół szykuje się na trasę koncertową po Ameryce Południowej, która rozpocznie się w lutym 2016 roku w Santiago i zakończy w Meksyku 14 marca 2016 roku. 

Ronnie niecierpliwie czeka na to wydarzenie:

"

Fajnie jest po małym urlopie spotkać się z chłopakami, wymienić się swoimi historiami i ruszyć machinę od nowa. "

Tymczasem Ronnie Wood promuje swoją książkę „How Can It Be?: A Rock & Roll Diary”, w której opisuje doświadczenia z zespołem The Birds.

Natomiast z okazji 40-lecia wydania solowego krążka „I've Got My Own Album to Do”, gitarzysta odpowiedział na wybrane pytania fanów dotyczące tej płyty w poniższym wideo:

Keith Richards tymczasem wydał 18 września 2015 roku solowy krążek „Crosseyed Heart”.

Fani zespołu The Rolling Stones mogą jak na razie zadowolić się jedynie wydawnictwem koncertowym zespołu - „From The Vault: Live at the Tokyo Dome 1990”.

Chcielibyście usłyszeć nowe nagrania od The Rolling Stones?

Tagi: Rock News The Rolling Stones