The Rolling Stones zaprezentował pierwszy singiel od 8 lat. Posłuchaj "Living in a Ghost Town"

24.04.2020 10:37
The Rolling Stones|undefined Fot. Hollandse Hoogte / Raymond van Olphen/EAST NEWS

Giganci rocka, grupa The Rolling Stones podzieliła się z fanami swoją najnowszą kompozycją "Living in a Ghost Town". To pierwszy utwór muzyków od 8 lat.

Po 8 latach The Rolling Stones zaprezentował nową muzykę. Ekipa dinozaurów rocka zarejestrowała nowy numer w Los Angeles w warunkach izolacji. Utwór "Living in a Ghost Town", jak wskazuje sam tytuł, nawiązuje do obecnej sytuacji panującej na świecie. 

The Rolling Stones i "Living in a Ghost Town"

Mick Jagger zdradził, że Stonesi przed obowiązkową światową izolacją zebrali się w studiu i chcieli nagrać nowy materiał:

W trakcie tych sesji powstała piosenka, która oddaje bieżącą sytuację na świecie. Pracowaliśmy nad kawałkiem w izolacji. I oto jest – nazywa się „Living in a Ghost Town”. Mam nadzieję, że się Wam spodoba.

Gitarzysta grupy, Keith Richards publikując utwór nie ukrywał niezadowolenia, że musi on ujrzeć światło dzienne w takich warunkach:

Historia tego utworu zaczęła się ponad rok temu w LA, był stworzony z myślą o nowym albumie, wszystko się działo i nagle dotarło do nas to gówno. Mick i ja zdecydowaliśmy, że ten utwór musi ujrzeć światło dzienne teraz. Przed Wami „Living in a Ghost Town”. Bądźcie bezpieczni!

Przeczytaj także

Słowa kolegów z zespołu uzupełnił też Charlie Watts, który wyciągnął z sytuacji pozytywy:

Bardzo podobała mi się praca nad tym utworem. Myślę, że dobrze opisuje obecne nastroje i mam nadzieję, że słuchacze się ze mną zgodzą.

Z kolei Ronnie Wood podziękował fanom za wsparcie i troskę:

Dziękujemy za wszystkie wiadomości z ostatnich tygodni. Wiele dla nas znaczy, że nasza muzyka Wam pomaga. Dlatego mamy dla Was coś zupełnie nowego. Mamy nadzieję, że się Wam spodoba. Kawałek ma przejmującą melodię.

Posłuchaj podcastu

Autorami „Living in a Ghost Town” są Mick Jagger i Keith Richards. Jagger śpiewa, gra na harmonijce, gitarze, Richards odpowiada za gitarę i chórki. Charlie Watts gra na perkusji, a Ronnie Wood na gitarze, słyszymy go też w chórkach. Całości dopełnia Darryl Jones na basie oraz Matt Clifford na klawiszach, rogu, saksofonie i skrzydłówce.

Przeczytaj także
Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.