24.11.2016 13:39

„The Show Must Go On” w wersji rockowych wiolonczelistów

W związku z przypadającą 25. rocznicą śmierci Freddiego Mercury'ego 2CELLOS postanowili złożyć muzyczny hołd wokaliście Queen. Posłuchajcie, jak w ich interpretacji brzmi słynny numer brytyjskiego zespołu.

„The Show Must Go On” w wersji rockowych wiolonczelistów
foto: kadr z wideo

„The Show Must Go On” to patetyczny kawałek zamykający płytę „Innuendo” - ostatnią płytę Queen nagraną za życia Freddiego. Choć już ledwo trzymał się na nogach, to w jego głosie słychać niesamowitą energię. Numer jest swoistym pożegnaniem Mercury'ego ze swoimi wiernymi fanami, którzy nadal go wielbią. Wystarczy zerknąć na ilość sobowtórów w talent show, by się przekonać, że jego muzyka nadal jest żywa.

Freddie zmarł 24 listopada 1991 roku i z okazji 25. rocznicy jego śmierci zespół 2CELLOS słynący z rockowych coverów nagrał swoją interpretację „The Show Must Go On”, do którego powstał również klip.

W teledysku widzimy, jak Luka Sulic oraz Stjepan Hauser przygotowują się w garderobie na swój występ. Robią to pomimo świadomości, że Ziemię czeka nieuchronna zagłada, w końcu przedstawienie musi trwać do końca mimo wszelkich przeciwności losu.

Posłuchajcie ich interpretacji „The Show Must Go On”:

Jeśli jesteście spragnieni nowych nagrań Queen to kapela ostatnio co rusz wydaje koncertowe wydawnictwa - w 2015 pojawiło się DVD „A Night At The Odeon - Hammersmith 1975”. Natomiast 4 listopada 2016 na rynku ukazało się wydawnictwo „Queen at the Beeb”, które jest zapisem 24 utworów nagranych dla BBC podczas sześciu sesji w latach 1973-1977.

Natomiast 20 grudnia 2016 w Japonii światło dzienne ujrzy kolejny koncertowy krążek kapeli. Tym razem nie będziemy się cofać do lat 70., będących glamrockowym okresem kapeli. Najnowsze wydawnictwo „Queen + Adam Lambert - Live in Japan” to zapis koncertu, który miał miejsce 17 sierpnia 2014 podczas festiwalu Summer Sonic na Marine Stadium w Kraju Kwitnącej Wiśni. Był to pierwszy koncert brytyjskiej kapeli z Lambertem w tym kraju.

Zobaczcie, jak prezentuje się zapowiedź tego wydawnictwa:

Tak koncert wspomina obecnie gitarzysta Brian May:

"

Ten występ był dosyć trudny. Publiczność zachowywała się niesamowicie, ale było tak gorąco i wilgotno, było nam ciężko. Wszyscy widzieliśmy nagranie, które nam się spodobało i interakcja z fanami była niesamowita. "

Jak oceniacie „The Show Must Go On” zagrany przez wirtuozów wiolonczeli?

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele Queen 2Cellos