The Sixpounder nagrał cover Children of Bodom. W ten sposób złożył hołd zmarłemu Alexiemu Laiho

18.01.2021 14:51
Alexi Laiho z Children of Bodom Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

Alexi Laiho został uczczony przez polski zespół The Sixpounder. Posłuchaj coveru "Sixpounder".

Na początku stycznia 2021 w wieku 41 lat odszedł Alexi Laiho z Children of Bodom. Ta wiadomość wywołała szok nie tylko u fanów i przyjaciół muzyka, ale również wstrząsnęła całym muzycznym światem. Wiele gwiazd chętnie wspominało wspólne chwile z Laiho, jak również nagrania Children of Bodom, które wywarły na nich wielki wpływ. Polski zespół The Sixpounder postanowił nagrać cover fińskiej kapeli, by w ten sposób uczcić pamięć gitarzysty.

Polecamy

The Sixpounder nagrał cover Children of Bodom. W ten sposób złożył hołd zmarłemu Alexiemu Laiho

Zespół The Sixpounder chciał złożyć hołd zmarłemu muzykowi i zdecydował się nagrać cover. Paweł Ostrowski wyznał:

Wiadomość o śmierci Alexi Laiho bardzo mną wstrząsnęła. Należał do moich ulubionych gitarzystów. Jego melodyjne i masywne riffy, które tworzył w Children Of Bodom, trafiały do mnie w 100%, a utwór „Sixpounder” również zainspirował mnie do nazwania tak zespołu. Postanowiliśmy oddać mu hołd tym coverem.

Posłuchajcie, jak brzmi "Sixpounder" w wykonaniu The Sixpounder:

Przypomnijmy, że Alexi Laiho założył zespół Children of Bodom w 1993 roku razem z perkusistą Jaska Raatikainen. Z zespołem nagrał 10 albumów do 2019 roku, gdy odszedł z kapeli. Założył wtedy Bodom After Midnight, który nagrał w 2020 roku 3 piosenki.

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.