19.11.2014 11:12

The Smashing Pumpkins i zaskakujący goście

Zapowiedzi, single, nowa płyta. Co się z tym łączy? Trasa koncertowa! Billy Corgan postanowił zwerbować do niej ciekawych współpracowników…

The Smashing Pumpkins i zaskakujący goście
foto: facebook.com

Lider The Smashing Pumpkins zaprosił do wspólnego koncertowania perkusistę zespołu Rage Against The Machine, Brada Wilka oraz basistę grupy The Killers, Marka Stoemera. Muzycy będą wspierać Corgana w promowaniu najnowszej płyty, „Monuments To An Elegy”, która ukaże się już 9 grudnia 2014 roku. Frontman jest dobrej myśli.

"

Jesteśmy całkowicie zachwyceni i zdumieni, mając możliwość współpracy z Bradem i Markiem, którzy pomogą nam przy tych występach. Jeśli nasze próby mogą być jakimś wyznacznikiem, koncerty będą jedyne w swoim rodzaju. "

Skoro o próbach mowa…

billy twitter

Gdzie zobaczycie zespół w nietypowym składzie?

Brad Wilk i Mark Stoerner dołączą do Billy'ego Corgana i Jeffa Schroedera, by zagrać na kameralnych koncertach w Berlinie, Londynie, Paryżu i Nowym Jorku. Zespół potwierdził też specjalne występy w telewizyjnym show „Jimmy Kimmel Live!”, a także w radiowej stacji KROQ z Los Angeles.

30.11 – Berlin - Kesselhaus
5.12 – Londyn  - Koko’s
6.12 – Paryż - Le Trabendo
8.12 – Nowy Jork - Webster Hall
14.12 – Los Angeles - The Forum (Almost Acoustic Christmas)

Jak dotąd nie wiadomo czy goście specjalni wystąpią na dalszej części trasy koncertowej. Informacje o składzie zespołu, miejscach i terminach koncertów mają ukazać się niebawem.

The Smashing Pumpkins udostępnił już trzy kawałki, które znajdą się na najnowszej płycie: „Tiberius”, „One And All” i „Being Beige”.

Czekamy na więcej!

Magda Słomka
Tagi: Rock News The Smashing Pumpkins