The Smashing Pumpkins zagrał covery ZZ Top

Aleksandra Degórska
21.04.2016 12:24
|north Fot. Xinhua / Photoshot / Reporter / East News

Podczas ostatnich koncertów zespół wziął na warsztat numery amerykańskiego tria. Posłuchajcie, jak kapela Billy'ego Corgana zaprezentowała się w takim repertuarze.

Przy utworach ZZ Top nogi same zaczynają chodzić. Seksowne riffy, dynamiczne kompozycje i naprawdę długie brody - są to rzeczy, za które fani uwielbiają tę kapelę. Zatem można być pewnym, że gdy samemu wykona się covery kapeli publika od razu zacznie wywijać biodrami.

The Smashing Pumpkins postanowił zagrać numery zespołu podczas swoich koncertów. Czyżby Billy poczuł nostalgię do bluesowych kawałków ZZ Top?

Podczas występu w Dallas kapela wykonała słynny numer „Tush”, który był jedynym singlem z albumu „Fandango!” z 1975 roku. Kompozycja uplasowała się wówczas na 20. pozycji listy Billboardu 100.

Posłuchajcie jak ekipa Corgana wykonała tę kompozycję:

Na kolejnym koncercie, tym razem w Austin, The Smashing Pumpkins zagrał kawałek „La Grande” pochodzący z albumu „Tres Hombres” z 1973 roku. Ten numer zajął 41. pozycję listy Biilboardu 100 w 1974 roku. Słuchając kompozycji od razu nasuwa się skojarzenie z legendą bluesa Johnem Lee Hookerem szczególnie z numerem „Boogie Chillen” z 1948 roku.

Natomiast The Smashing Pumpkins zaprezentował „La Grande” w ostrzejszej, rockowej wersji. Patrząc na miny Corgana można śmiało stwierdzić, że granie takich bluesowych kawałków sprawia mu wiele przyjemności:

ZZ Top obecnie przerwał trasę koncertową po Ameryce Północnej ze względu na stan zdrowia basisty Dusty'a Hilla, który nabawił się traumy ramienia tuż przed koncertem w Lubbock w Teksasie 14 kwietnia 2016 roku. Życzymy zatem szybkiego powrotu do zdrowia.

A co dalej z The Smashing Pumpkins? Ostatni studyjny album pojawił się pod koniec 2014 roku. Mowa o „Monuments to an Elegy”, z którego pochodzą takie utwory, jak chociażby „Tiberius”, „Being Beige” czy „One and All”.

Jak na razie nie wiadomo jak będą dalej wyglądać plany wokalisty. Billy Corgan zaangażował się mocno we wrestling i tworzenie programu „Impact Wrestling”, w którym to pojawił się jego nowy utwór „Roustabout”.

Jak Wam się podobają covery ZZ Top w wersji The Smashing Pumpkins?

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.