13.02.2017 14:36

„The Sound Of Silence” Disturbed w stylu polki

Tego chyba nikt się nie spodziewał. Przejmująca ballada stała się frywolną piosenką, która zaskoczy niejednego.

„The Sound Of Silence” Disturbed w stylu polki
foto: kadr z wideo

„The Sound Of Silence” otrzymał drugie życie dzięki Disturbed, który wziął na warsztat ten właśnie słynny kawałek duetu Simon & Garfunkel z 1965 roku. Ekipa Davida Draimana nagrała cover na ostatni swój krążek „Immortalized”, który ukazał się w sierpniu 2015 roku. Sam wokalista Disturbed był zadowolony z tego, że wykonał cover, bowiem miał możliwość pokazać się z zupełnie innej strony jeśli chodzi o wokalne możliwości.

Pomysł wykonania utworu zaproponował bębniarz zespołu Mike Wengren, a fani przyjęli naprawdę dobrze te wykonanie. Czas zatem na przeróbki hitu i oto jeden z ciekawszych mashupów. Jakiś kreatywny fan bowiem przerobił cover Distrubed na utwór utrzymany w stylu... polki.

Wygląda to dosyć komicznie, gdy maksymalnie skupiony Draiman śpiewa „The Sound Of Silence” przy pociesznych dźwiękach akordeonu czy puzonu. Ktoś naprawdę się popisał tworząc taki kawałek:

Akompaniament sprawił, że cały urok tego utworu przepadł bezpowrotnie. Zapewne w takiej wersji numer nie zrobiłby zamieszania i całe szczęście, że Disturbed nie postanowił bawić się w tego typu eksperymenty. W konsekwencji album „Immortalized” sprzedaje się naprawdę w zawrotnym tempie i np. w Australii pokrył się platyną, zaś w Nowej Zelandii otrzymał status złotej płyty. Natomiast jeśli chodzi o listę Billboard 200 to krążek wskoczył na 1. pozycję.

Zespół obecnie posiada napięty grafik, bo ma zaplanowany szereg koncertów w ramach promocji tego wydawnictwa. Najbliższy występ odbędzie się 13 lutego 2017 w Hamburgu.

Jak oceniacie „The Sound Of Silence” w stylu polki?

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele Disturbed