Tak brzmi "The Sound of Silence" w wykonaniu Davida Draimana bez instrumentów

Aleksandra Degórska
14.02.2017 13:04
Tak brzmi "The Sound of Silence" w wykonaniu Davida Draimana bez instrumentów Fot. kadr z wideo

David Draiman w tym utworze udowodnił, że wokalnie nie ma sobie równych. Posłuchajcie nagrania samego wokalu w tym kawałku.

Ten cover naprawdę narobił hałasu, bo kto mógł się spodziewać, że Disturbed sprawdzi się w repertuarze legendarnego duetu Simon & Garfunkel. Cover pojawił się na płycie „Immortalized” zamykającej dyskografię kapeli i stał się prawdziwym hitem. Ludzie dosłownie oszaleli na punkcie tego numeru, zresztą sam David Draiman był zadowolony z efektu, bo udało mu się pokazać, że wokalnie nic nie można mu zarzucić.

Disturbed ma na swoim koncie ciekawe covery, jak chociażby „Shout” Tears for Fears czy „Land Of Confusion” Genesis, w których wokalista naprawdę mógł się popisać. Jednak, żeby zauważyć wszelkie niuanse oraz wokalne „smaczki” trzeba skupić się na samym głosie Draimana.

Mamy dla Was nagranie „The Sound Of Silence” bez instrumentów, zatem każdy zdoła dokładnie wsłuchać się w ten cover:

David Draiman w jednym z wywiadów tak opowiedział w jednym z wywiadów, jak w ogóle doszło do tego, że Disturbed zwrócił uwagę na repertuar znanego duetu:

Tym razem grupa zdecydowała się sięgnąć w odleglejszą muzyczną przeszłość. To Mike Wengren, nasz perkusista, rzucił pomysł wykonania Simon & Garfunkel. Od razu to do mnie przemówiło, bo zawsze kochałem ich dzięki moim rodzicom i wujkowi. A wers otwierający ten konkretny utwór, „witaj ciemności, moja stara przyjaciółko”, idealnie do mnie pasuje.

Jak się z czasem okazało był to strzał w 10. Singiel naprawdę spodobał się fanom, którzy często mocno wzruszali się słuchając tego nagrania. Co więcej miłośnicy kapeli postanowili wykorzystać to nagranie np. w amerykańskim „Tańcu z gwiazdami”, zaś policja North Richland Hills w stanie Teksas stworzyła klip do utworu. Pojawiły się nawet ciekawe przeróbki np. „The Sound Of Silence” w stylu polki.

Jak oceniacie wokal Davida Draimana w „The Sound Of Silence”?

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.