The Vaccines wracają jako ninja
Urszula Drabińska
20.01.2015 11:59
The Vaccines wracają jako ninja Fot. kadr z wideo

Brytyjczykom trochę przeciągnęło się nagrywanie trzeciej płyty, lecz w końcu mamy jej tytuł i od razu pierwszy teledysk.

Wyjazd na brytyjską wieś w celu tworzenia nowego albumu najwyraźniej poskutkował i frontman Justin Young kilka dni temu w brytyjskim radiu mógł podzielić się pierwszym singlem z nadchodzącego krążka, zatytułowanym „Handsome”.

the-vaccines-handsome-2015-1200x1200

W tym samym czasie w sieci pojawił się teledysk do tego utworu. Muzycy postanowili w nim potrenować wschodnie sztuki walki. Zanim udało im się założyć gang i stanąć w obronie słabszych, dano im niezły wycisk. Nie przeszli co prawda mutacji, a kolor ich skóry nie zmienił się na zielony, ale nawiązań do popularnego w latach 80. XX w. komiksu (a później kreskówki) i tak znajdzie się w klipie aż nadto.

Wideo kręcone było w Nowym Jorku, czyli tam, gdzie rozgrywała się akcja „Wojowniczych Żółwi Ninja”. Wokalista opowiada, jak powstała jego fabuła.

Chcieliśmy stworzyć film, który byłby swego rodzaju odą na cześć kina, w szczególności tego poświęconego kung fu. (...) Chcieliśmy stworzyć inny świat, w którym moglibyśmy zagrać podkręcone wersje siebie.

Justin Young ujawnił też tytuł następczyni płyty następcy „Come of Age” z 2012 roku – „English Graffiti”. Daty jej premiery sam jeszcze nie zna.

Urszula Drabińska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.