20.01.2015 11:59

The Vaccines wracają jako ninja

Brytyjczykom trochę przeciągnęło się nagrywanie trzeciej płyty, lecz w końcu mamy jej tytuł i od razu pierwszy teledysk.

The Vaccines wracają jako ninja
foto: kadr z wideo

Wyjazd na brytyjską wieś w celu tworzenia nowego albumu najwyraźniej poskutkował i frontman Justin Young kilka dni temu w brytyjskim radiu mógł podzielić się pierwszym singlem z nadchodzącego krążka, zatytułowanym „Handsome”.

the-vaccines-handsome-2015-1200x1200

W tym samym czasie w sieci pojawił się teledysk do tego utworu. Muzycy postanowili w nim potrenować wschodnie sztuki walki. Zanim udało im się założyć gang i stanąć w obronie słabszych, dano im niezły wycisk. Nie przeszli co prawda mutacji, a kolor ich skóry nie zmienił się na zielony, ale nawiązań do popularnego w latach 80. XX w. komiksu (a później kreskówki) i tak znajdzie się w klipie aż nadto.

Wideo kręcone było w Nowym Jorku, czyli tam, gdzie rozgrywała się akcja „Wojowniczych Żółwi Ninja”. Wokalista opowiada, jak powstała jego fabuła.

"

Chcieliśmy stworzyć film, który byłby swego rodzaju odą na cześć kina, w szczególności tego poświęconego kung fu. (...) Chcieliśmy stworzyć inny świat, w którym moglibyśmy zagrać podkręcone wersje siebie. "

Justin Young ujawnił też tytuł następczyni płyty następcy „Come of Age” z 2012 roku – „English Graffiti”. Daty jej premiery sam jeszcze nie zna.

Urszula Drabińska
Tagi: Rock News The Vaccines