The Voice of Poland 2018: Uczestniczka doprowadziła jurorów do płaczu śpiewając „Krakowski Spleen” Maanamu

01.10.2018 20:13
The Voice of Poland 2018: Uczestniczka doprowadziła jurorów do płaczu śpiewając „Krakowski Spleen” Maanamu Fot. kadr z wideo

Dominika Kuręda sprawiła, że jurorzy zaniemówili, a nawet uronili kilka łez, wspominając zmarłą Olgę „Korę” Sipowicz.

Kolejna edycja The Voice of Poland, popularnego programu dla fanów muzyki i przyszłych gwiazd rozpoczęła się w Polsce. Uczestnicy prezentują wybrane przez siebie utwory, a sędziowie - poprzez naciśnięcie guzika - mogą wyrazić chęć przyjęcia zawodnika do swojej drużyny. Choć występujący mogą zdecydować się na dowolny repertuar, nie bez wpływu pozostają na nich, a także na widzów i sędziów, wydarzenia z muzycznego świata.   

Jednym z nich była śmierć Olgi „Kory” Sipowicz. Artystka zmarła 28 lipca 2018 w wieku 67 lat, po długiej walce z nowotworem, w domu w Bliżowie na Roztoczu, otoczona najbliższymi. Została pochowana na warszawskich Powązkach, 8 sierpnia 2018. Podczas ceremonii nie mogło zabraknąć muzyki Kory. Zgromadzeni usłyszeli takie utwory Maanamu, jak „Granice”, „Się ściemnia”, „Mówią ze miłość mieszka w niebie” czy „Kocham Cię, kochanie moje”, a Tomasz Organek zagrał piosenkę „Czarna Madonna”. Wydarzenie było jednym z historycznych momentów polskiej muzyki.

Trudno więc dziwić się, że wspomnienie zmarłej wokalistki i jednej z najpopularniejszych polskich artystek, wywołało łzy w oczach jurorów. 

The Voice of Poland 2018: Maanam i „Krakowski Spleen” 

Dominika Kuręda podczas przesłuchań w ciemno w ramach nowej edycji The Voice of Poland 2018 postanowiła sięgnąć po utwór z repertuaru Maanamu. Wybór padł na „Krakowski Spleen”, piosenkę nagraną w 1983 roku. Po śmierci wokalistki utwór doczekał się wielu interpretacji nagranych w hołdzie artystce. Swoje wersje nagrali m.in. łódzki zespół Tune oraz warszawscy księża. 

Zawodniczka trafiła w gust trenerów, choć nie wszystkich - swoje fotele postanowili odwrócić Patrycja Markowska oraz Grzegorz Hyży. Ostatecznie Dominika Kuręda zdecydowała się dołączyć do drużyny prowadzonej przez Hyżego.

Rockowe utwory w talent show

Choć od lat wieszczy się upadek rocka, to jednak ten gatunek muzyki wciąż ma się świetnie. Świadczą o tym chociażby liczne występy uczestników różnych konkursów talentów. Furorę w internecie zrobiła babcia, która zaśpiewała Led Zeppelin i pokazała, że nigdy nie jest się za starym na rocka. Z kolei Piotr Kwiatkowski z polskiej edycji The Voice of Poland zdecydował się na „The Show Must Go On” z repertuaru Queen. Na utwór tego zespołu zdecydowały się również 3 młode uczestniczki talent show The Voice Kids wykonując „Bohemian Rhapsody”. 

Justyna Kierzkowska - wydawca portalu Antyradio.pl
Justyna Kierzkowska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.