"The Wall" Pink Floyd w całości po polsku wybrzmi na koncercie w Gdańsku

Joanna Chojnacka
24.01.2019 13:03
"The Wall" Pink Floyd w całości po polsku wybrzmi na koncercie w Gdańsku Fot. kadr z wideo

Zespół Spare Bricks zagra w marcu 2019 roku specjalny koncert. Muzycy wykonają cały album "The Wall" z repertuaru Pink Floyd z polskimi tekstami.

Po śmierci Pawła Adamowicza i marszu milczenia, na którym wybrzmiał symboliczny już utwór "Sound of Silence", kompozycja stała się bardzo popularna i ważna dla Polaków. Organizatorzy wydarzenia wpadli nawet na pomysł, aby grupa Disturbed przyjechała do Gdańska na koncert lub zagrała chociaż cover duetu Simon and Garfunkel na cześć zmarłego prezydenta Gdańska. W internecie pojawiła się także interpretacja "Sound of Silence" w wykonaniu gitarzysty Roberta Zienkiewicza. Mężczyzna użył w nagraniu swojego tłumaczenia i zaśpiewał numer po polsku. Okazuje się, że to niejedyny jego przekład rockowych hitów na nasz ojczysty język. 

The Wall po polsku w Gdańsku

Już 28 marca 2019 roku w Gdańsku odbędzie się specjalny koncert "The Wall po polsku". Zespół Spare Bricks zagra wówczas w Filharmonii Bałtyckiej jedną z najpopularniejszych rockowych płyt wszech czasów - "The Wall", która obchodzi w 2019 roku swoje 40-lecie. Co ciekawe, tłumaczeniem tekstów zajął się właśnie Robert Zienkiewicz, który ma na swoim koncie przekłady ponad trzystu piosenek takich wykonawców jak The Beatles, Bob Dylan, Queen, The Rolling Stones.

>>Zobacz także: Roger Waters zagrał koncert w Gdańsku<<

Grupa występowała już wcześniej z repertuarem Rogera Watersa. Zespół Spare Bricks zagrał już między innymi w Olsztynie, a skrót z tego koncertu możecie obejrzeć poniżej:

Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.