The White Stripes po 10 latach wraca na winylu

Urszula Drabińska
04.03.2015 14:17
The White Stripes po 10 latach wraca na winylu Fot. Associated Press / link / East News

„Get Behind Me Satan” z 2005 roku z okazji Record Store Day ukaże się po raz pierwszy na płycie winylowej.

Album z takimi piosenkami, jak „Blue Orchid” i „My Doorbell”, trafi do sklepów w nowej wersji 18 kwietnia 2015 roku. Tylko tego dnia, podczas imprezy Record Store Day, zakupić go będzie można na dwóch kolorowych płytach winylowych – czerwonej oraz czarnej. Później dostępny będzie jedynie na klasycznym, czarnym krążku.

Wyjątkowy będzie nie tylko zawartość opakowania, lecz już sama okładka. Gdy ją poruszyć, Meg i Jack zmienią się w modeli ubranych identycznie jak muzycy na zdjęciu sprzed 10 lat.

white-stripes-get-behind-LP-2

Jack White planował wydanie „Get Behind Me Satan” na winylu dawno temu. Chciał na tym nośniku (i tylko na nim) opublikować wersję albumu nagraną na żywo. Wskutek problemów ze studiem nagraniowych nic z tych planów nie wyszło. Zobaczcie, jak zapowiada tegoroczną winylową premierę.

Po latach lekko zmodyfikował tamten pomysł i w swojej wytwórni Third Man Records wydaje kolejny już gramofonowy krążek. Do tej pory w tej formie ukazały się m.in. debiutancka płyta The White Stripes z 1999 roku, kolejna zatytułowana „De Stijl”, wszystkie cztery single z albumu „Elephant” oraz koncert „Under Amazonian Lights” w Manaus w Brazylii, który odbył się 1 czerwca 2005 roku.

Nie od dziś wiadomo, że muzyk ceni sobie dobre analogowe brzmienie. Swego czasu uwielbiał winyle tak bardzo, że nawet… zaszywał je w meblach.

Tracklista „Get Behind Me Satan”:

Strona A:

Blue Orchid
The Nurse
My Doorbell

Strona B:

Forever For Her (is Over For Me)

As Ugly As I Seem
The Denial Twist
White Moon

Strona C:

Instinct Blues
Passive Manipulation
Take, Take, Take

Strona D:

Little Ghost
Red Rain
I’m Lonely (But I Ain’t That Lonely Yet)

Urszula Drabińska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.