The White Stripes przypomina o sobie

Urszula Drabińska
07.01.2015 15:02
The White Stripes przypomina o sobie Fot. Fabio Venni, CC BY-SA 2.0

Powrotu duetu na scenę raczej nie należy się spodziewać. Jack i Meg White wracają wirtualnie i publikują koncert ze swoich najlepszych czasów.

Po 10 latach Jack White postanowił przypomnieć wszystkim o wyjątkowym występie The White Stripes w Manaus w Brazylii. Już wkrótce ukaże się DVD z zapisem show z 1 czerwca 2005 roku.

Słowa nie są w stanie opisać piękna Teatro Amazonas ani wrzawy podnoszonej przez publiczność White Stripes. Obawialiśmy się nie tylko tego, że wzmocnienie dźwięku zespołu zedrze ze ścian tynk, doprowadzi do zawalenia się budynku i zranienia obecnych, lecz także zwyczajów / strachu / Bóg-wie-czego, który sprawił, że tłum pozostawał na miejscach i wstał dopiero, gdy Jack White jasno powiedział, by to zrobił. (...) To była prawdziwie rockandrollowa chwila ostatniego dziesięciolecia. Do diaska, sam Jack White tego dnia wziął ślub.

Wybranką była brytyjska modelka Karen Elson. Fakt, że ich małżeństwo trwało tylko kilka lat, a Jack od 2013 roku ma sądowy zakaz zbliżania się do niej nie przeszkodził w tym, by wspomnieć o tamtej ceremonii w informacji prasowej dotyczącej muzycznego filmu. Dzięki MTV już dziś możecie zobaczyć, jak radośnie było dziesięć lat temu na początku czerwca. Przynajmniej podczas koncertu.

W 2005 roku The White Stripes było u szczytu kariery. Dwa lata wcześniej wydali płytę „Elephant”, promowaną singlem „Seven Nation Army”. Właśnie wychodził przyjęty równie dobrze krążek „Get Behind Me Satan”.

„Under Amazonian Lights” ukaże się w pakiecie nakładem wytwórni Jacka, Third Man Records. Oprócz zapisu wideo koncertu z Brazylii znajdziemy w opakowaniu dwa czerwone winyle z koncertem, 7-calowy biały singiel sprzed lat „Let Me Down” (który później, na płycie „Get Behind Me Satan”, przekształcił się w piosenkę „The Nurse”), pocztówki i wpinkę oraz plakat.

white-stripes-amazon-package

Tracklista „Under Amazonian Lights”:

 1. Blue Orchid
 2. Dead Leaves and the Dirty Ground
 3. Black Math
 4. Love Sick (Bob Dylan)
 5. My Doorbell
 6. Passive Manipulation
 7. Hotel Yorba
 8. The Same Boy You’ve Always Known (electric)
 9. The Same Boy You’ve Always Known (acoustic)
 10. Little Ghost
 11. When I Hear My Name
 12. I Asked For Water (Howlin Wolf)
 13. Fell in Love With a Girl
 14. The Nurse
 15. Little Bird
 16. Death Letter (Son House)
 17. St. James Infirmary (traditional)
 18. Screwdriver
 19. Passive Manipulation (reprise)
 20. I Just Don’t Know What to Do With Myself
 21. (I’ll Be With You) In Apple Blossom Time (Albert Von Tilzer/Neville Fleeson)
 22. I Just Don’t Know What to Do With Myself (continued)
 23. Seven Nation Army
Urszula Drabińska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.