07.11.2014 16:50

Them Crooked Vultures powróci?

Ktoś tu chyba zatęsknił za twórczością supergrupy... I to sam jej twórca! Czy są szanse, że powstanie druga płyta zespołu?

Them Crooked Vultures powróci?
foto: en.wikipedia.org

Dave Grohl przyznał, że chętnie ponownie nagrałby coś z Joshem Hommem i Johnem Paulem Jonesem.

"

Z radością popracowałbym nad kolejną płytą Them Crooked Vultures. Myślę jednak, że naszym największym problemem jest logistyka, ponieważ każdy z naszej trójki jest bardzo zajęty. "

Lider Foo Fighters pomimo wzmożonej aktywności swojego zespołu, wcale nie wyklucza pracy nad innymi projektami w przyszłości.

"

Staram się myśleć o rzeczach, do których mógłbym sięgnąć ponownie. Cały czas jestem proszony o nagranie kolejnego albumu Probot, ale tego nie zrobię. To były moje ulubione piosenki. "

Dla zapominalskich dodamy, że płyta-projekt „Probot” to krążek, który był spełnieniem marzeń Grohla. Muzyk zarejestrował na nim swoje ulubione utwory we własnej interpretacji. W każdej piosence gościnnie wystąpiła inna gwiazda, między innymi Lemmy Kilmister i Max Cavalera. Album został wydany w 2004 roku.

Zespół Them Crooked Vultures wydał płytę o tym samym tytule, co nazwa grupy, w 2009 roku. Do chwili obecnej jest to jedyne dzieło, które ukazało się pod tym szyldem. Longplay zadebiutował na 12. miejscu listy Billboard 200, sprzedając się w pierwszym tygodniu w samych Stanach Zjednoczonych w nakładzie 70 000 egzemplarzy. Płytę promował singel „New Fang”, który muzycy udostępnili do ściągnięcia za darmo. Przypomnijcie go sobie!

Znamy płytę już na pamięć, dajcie coś nowego panowie!

Magda Słomka
Tagi: Rock News Josh Homme Dave Grohl Them Crooked Vultures