Thom Yorke zagrał 2 nowe utwory Radiohead?

Aleksandra Degórska
07.12.2015 13:37
Thom Yorke zagrał 2 nowe utwory Radiohead? Fot. kadr z wideo

Już kilka razy padały zapewnienia z ust wokalisty, że muzycy kapeli zaczęli nagrywać kolejny album. Jak brzmią premierowe numery, które wykonał frontman podczas paryskiego koncertu?

Jeszcze we wrześniu 2014 roku obóz Radiohead oświadczył, że rozpoczyna pracę w studiu. Dotychczas jednak sprawa ta przeciągała się w czasie, a fani się niecierpliwili, bowiem ostatni album grupy zatytułowany „The King of Limbs” ukazał się w 2011 roku.

Jakie więc było zaskoczenie, gdy podczas koncertu Pathway to Paris związanego z konferencją poświęconą zmianom klimatycznym w Paryżu, muzyk Radiohead wykonał premierowy materiał.

Utwory, zatytułowane „Silent Spring” oraz „Desert Island Disk”, są pierwszymi kawałkami stworzonymi przez artystę od czasu wydania jego solowej płyty „Tomorrow's Modern Boxes” z 2014 roku. Prawdopodobnie jest to zapowiedź tego, co może pojawić się na nadchodzącym krążku Radiohead.

Posłuchajcie, jak brzmi „Silent Spring”:

Co może świadczyć o tym, że są to nowe kawałki z obozu Radiohead? Podczas wykonania „Silent Spring” muzyk powiedział, że jest to aranżacja Jonny’ego, mając na myśli gitarzystę zespołu Jonny’ego Greenwooda.

Drugim premierowym utworem był „Desert Island Disk”:

Podczas tego koncertu muzyk zagrał również „The Present Tense” czy parę numerów z albumu  „The Eraser”. Natomiast na zakończenie całego wydarzenia wraz z Patti Smith, Flea oraz pozostałymi uczestnikami koncertu, Yorke wykonał „People Have the Power”.

W międzyczasie Thom Yorke wyraził swoją dezaprobatę z powodu sytuacji panującej w świecie muzyki cyfrowej nazywając Google i YouTube nazistami. Nasuwa się więc pytanie, czy nowy krążek Radiohead trafi zatem do serwisów streamingowych?

Jak Wam się podobają nowe utwory wokalisty Radiohead?

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.