07.12.2015 13:37

Thom Yorke zagrał 2 nowe utwory Radiohead?

Już kilka razy padały zapewnienia z ust wokalisty, że muzycy kapeli zaczęli nagrywać kolejny album. Jak brzmią premierowe numery, które wykonał frontman podczas paryskiego koncertu?

Thom Yorke zagrał 2 nowe utwory Radiohead?
foto: kadr z wideo

Jeszcze we wrześniu 2014 roku obóz Radiohead oświadczył, że rozpoczyna pracę w studiu. Dotychczas jednak sprawa ta przeciągała się w czasie, a fani się niecierpliwili, bowiem ostatni album grupy zatytułowany „The King of Limbs” ukazał się w 2011 roku.

Jakie więc było zaskoczenie, gdy podczas koncertu Pathway to Paris związanego z konferencją poświęconą zmianom klimatycznym w Paryżu, muzyk Radiohead wykonał premierowy materiał.

Utwory, zatytułowane „Silent Spring” oraz „Desert Island Disk”, są pierwszymi kawałkami stworzonymi przez artystę od czasu wydania jego solowej płyty „Tomorrow's Modern Boxes” z 2014 roku. Prawdopodobnie jest to zapowiedź tego, co może pojawić się na nadchodzącym krążku Radiohead.

Posłuchajcie, jak brzmi „Silent Spring”:

Co może świadczyć o tym, że są to nowe kawałki z obozu Radiohead? Podczas wykonania „Silent Spring” muzyk powiedział, że jest to aranżacja Jonny’ego, mając na myśli gitarzystę zespołu Jonny’ego Greenwooda.

Drugim premierowym utworem był „Desert Island Disk”:

Podczas tego koncertu muzyk zagrał również „The Present Tense” czy parę numerów z albumu  „The Eraser”. Natomiast na zakończenie całego wydarzenia wraz z Patti Smith, Flea oraz pozostałymi uczestnikami koncertu, Yorke wykonał „People Have the Power”.

W międzyczasie Thom Yorke wyraził swoją dezaprobatę z powodu sytuacji panującej w świecie muzyki cyfrowej nazywając Google i YouTube nazistami. Nasuwa się więc pytanie, czy nowy krążek Radiohead trafi zatem do serwisów streamingowych?

Jak Wam się podobają nowe utwory wokalisty Radiohead?

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Radiohead Thom Yorke