02.05.2016 15:54

„Thunderstruck” i „Ghostbusters” w mashupie

Czy ktoś mógłby się spodziewać, że hit australijskiego zespołu i tytułowy numer z popularnego filmu będą idealnie współbrzmieć? Zresztą sprawdźcie sami!

„Thunderstruck” i „Ghostbusters” w mashupie
foto: kadr z wideo, FaceToFace / Reporter / East News; Caryca Pejnta

AC/DC jest w nieciekawej sytuacji. Na początku marca 2016 roku w trakcie trasy koncertowej po Stanach Zjednoczonych fani dowiedzieli się, że kapela musi przełożyć występy. Powodem jest stan zdrowia Briana Johnsona, któremu grozi utrata słuchu. Formacja postanowiła szybko znaleźć zastępstwo i wybór padł na Axla Rose'a.

Poszukiwania wokalisty nie były wcale takie proste, bo jak wiadomo repertuar AC/DC nie jest łatwy i nie każdy muzyk poradzi sobie z utworami kapeli. Zespół brał pod uwagę frontmana tribute bandu, ale chyba nie pomyślał o tym, że na stanowisku wokalisty AC/DC świetnie sprawdziłby się... Ray Parker Jr.

Tym, którzy niekoniecznie znają tego pana z gustownym wąsikiem, należy przypomnieć film z lat 80. - „Pogromcy duchów”. Kojarzycie ten taneczny numer, przy akompaniamencie którego bohaterowie pokonywali dziwne stwory? Otóż ktoś spostrzegawczy zauważył, że utwór idealnie współbrzmi z „Thunderstruck”.

Niemożliwe? Przekonajcie się na własne uszy!

Jak słychać charakterystyczny riff Angusa Younga pasuje do tanecznego motywu z piosenki o duchach. Wokalny duet Briana i Raya Parkera również brzmi niczego sobie. Young pomyka po scenie prezentując swój kaczy chód, pogromcy duchów rytmicznie kołyszą się na ulicach miasta, a to wszystko przy dźwiękach numeru „Thunder Busters”, bo tak nazwano ten mashup.

15 lipca 2016 roku do kin trafi film „Ghostbusters. Pogromcy duchów”, który jest trzecią częścią tego słynnego obrazu. Za reżyserię filmu odpowiada Paul Feig. Szkoda, że twórcy nie wpadli na pomysł, by wpleść w ścieżkę dźwiękową również kompozycje AC/DC. 

Jeśli natomiast spodobał się Wam pomysł łączenia ze sobą kompozycji, które wydawałoby się, że do siebie nie pasują, to możecie posłuchać również innych mashupów. Polecamy szczególnie połączenia Iron Maiden z Michaelem Jacksonem, Queens Of The Stone Age z Kanye Westem, Linkin Park z Bring Me The Horizon czy Depeche Mode z The Cure. 

Jak oceniacie mashup „Thunder Busters”?

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele AcDc