09.05.2018 10:54

Ticketmaster chce wprowadzić technologię rozpoznawania twarzy na koncertach

Możliwe, że za jakiś czas papierowe wejściówki na koncerty przejdą do historii. Czy nowy system zadowoli klientów?

Koncert rockowy
foto: shutterstock.com

Zapewne niejeden z nas miał kiedyś problem z biletem - zgubił go, czy skanując kod biletu okazało się, że ktoś wszedł już na nasz bilet. Technologia cały czas idzie do przodu i Live Nation oraz Ticketmaster zastanawiają się nad wprowadzeniem nowego rozwiązania.

Blink Identify to firma, która zajmuje się nową technologią rozpoznawania twarzy. Pomysł brzmi, jak z filmu sci fi, ale możliwe, że za jakiś czas wejdzie w życie. Blink Identify chwali się, że może rozpoznać twarz danej osoby w połowie sekundy, nawet jeśli nie patrzymy w kamerę. Live Nation liczy zatem, że dzięki tej metodzie wchodzenie na koncerty będzie znacznie łatwiejsze i bardziej sprawne.

Czy to koniec z tradycyjnymi biletami?

Live Nation wyjaśnił, że system będzie wiązał elektroniczny bilet z wizerunkiem właściciela - dopiero wtedy dana osoba będzie mogła wejść na teren imprezy. Tak firma skomentowała sprawę:

"

Będziemy kontynuować inwestowanie w nowe technologie, by Ticketmaster wyróżniał się w biznesie związanym ze sprzedażą biletów. "

Co za tym idzie system rozpoznawania twarzy sprawi, że Ticketmaster będzie zbierać dane dotyczące wizerunku swoich klientów, z czego mogą być niezadowoleni klienci, którzy mogą czuć się inwigilowani.

Koncerty będą bardziej bezpieczne?

W związku z atakiem terrorystycznym po koncercie Ariany Grande w Manchesterze Live Nation opublikował oficjalne oświadczenie zapewniając, że na polskich koncertach jest bezpiecznie prosząc jednocześnie wszystkich uczestników koncertów o przestrzeganie zasad dotyczących m.in. toreb wnoszonych na teren imprezy.

Sprawę bezpieczeństwa na koncertach skomentował m.in. Randy Blythe z Lamb of God mówiąc, że koncert powinien być miejscem, gdzie ludzie zapominają o swoich problemach, a nie grają z losem o życie.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News