08.01.2018 11:06

Ticketmaster przejął Ticketpro. Będą utrudnienia dla kupujących bilety online?

Od nowego roku wszystkich fanów muzyki, którzy często bilety na koncerty kupowali przez internet, czeka duża zmiana. Serwis Ticketpro został wchłonięty przez swego „większego brata” - stronę Ticketmaster. Co będzie z już kupionymi wejściówkami? 

Ticketmaster przejął Ticketpro. Będą utrudnienia dla kupujących bilety online?
foto: Pixabay.com/www.ticketpro.pl

Na początku stycznia 2018 firma Ticketpro, która została założona w 1992 roku w Czechach, oficjalnie ogłosiła swoje przejęci przez Ticketmaster Entertainment, Inc. Firma została założona w 1976 roku w Stanach Zjednoczonych i w następnych latach tworzyła swoje oddziały w kolejnych krajach. W 2010 roku połączyła się z Live Nation tworząc Live Nation Entertainment (NYSE: LYV).

Dlaczego tak się stało? Na stronie ticketpro.pl można można przeczytać m.in., że „Ticketmaster i Ticketpro, ze wspólnym liczonym w dekadach doświadczeniem w branży biletowej, postanowiły połączyć firmy, aby dostarczać najlepsze usługi oraz niezapomniane wrażenia miłośnikom wydarzeń kulturalnych w Polsce”. Z oficjalnego oświadczenia można się też dowiedzieć, że firma obecnie działa na dwudziestu dziewięciu rynkach na całym świecie, zaś niedawno rozszerzyła swój zasięg również o Szwajcarię.

Jeszcze w lutym 2017, kiedy doszło do podpisania przejęcia, Serge Grimaux, prezes firmy Ticketpro, przyznał, że dzięki takiej decyzji pojawią się większe możliwości działania na globalną skalę i oferowania klientom jeszcze lepszych usług. 

Kupiłem bilet na Ticketpro, co teraz?

Na szczęście, jak można przeczytać na www.ticketpro.pl bilety zakupione przez system Ticketpro zachowują ważność, a swoje zamówienie cały czas można sprawdzić logując się na https://shop.ticketpro.pl/. Adres strony, choć nie został zlikwidowany, przekierowuje obecnie do płatności w serwisie Ticketmaster.

Justyna Kierzkowska
Tagi: Rock News