22.02.2019 15:37

Tidal rozda młodym muzykom granty o wartości miliona dolarów

Program Tidal Unplugged obejmie na początku wschodzących artystów z Detroit. Muzycy mogą zgłaszać się po dotacje od 1 marca 2019 roku.

Tidal
foto: shutterstock.com

Dzięki wsparciu inwestorów Marka Lamperta i Roberta Nelsena już w marcu 2019 roku ruszy program grantowy Tidala dla młodych muzyków w Detroit. Tidal Unplugged przewiduje aż milion dolarów budżetu na budowanie kariery dobrze zapowiadających się artystów.

Tidal
Tidal
Przeczytaj także Tidal wprowadził opcję blokowania artystów i piosenek

Tidal rozda muzykom miliard dolarów

Program wystartuje w Detroit, gdzie karierę muzyczną rozpoczął dziadek Lamperta. Lokalni artyści będą mogli przesłać swoją muzykę za pośrednictwem Tidala i starać się o przyznanie dotacji. Wybrani muzycy mogą podjąć się współpracy z firmą na dłużej oraz stworzyć spersonalizowaną strategię wykorzystania grantu na rozwój kariery. Pieniądze muzycy będą mogli przeznaczyć na utrzymanie, sprzęt czy dostęp do profesjonalnych studiów nagraniowych.

Jak zapewnia Lampert i Nelsen w oficjalnym oświadczeniu, Tidal Unplugged to z ich strony próba wsparcia młodych artystów w realizacji ich marzeń. Wiceprezes Tidala, Jason Kpana oświadcza:

"

Zdajemy sobie sprawę z mocy streamingu i chcemy wspierać oraz zachęcać do korzystania z tego narzędzia nowych muzyków. Możliwość rozszerzenia naszej działalności o realne wsparcie finansowe dla artystów to dla nas prawdziwy zaszczyt. "

Od 1 marca 2019 roku mieszkańcy Detroit bez względu na wykonywany gatunek muzyczny, mogą przesyłać swoją twórczość za pośrednictwem Tidala. Muzyka musi być akustyczna wykonywana a capella, nie można używać w niej zbyt wiele efektów cyfrowych. Finaliści konkursu zostaną ogłoszeni w maju.

Jeśli program w Detroit okaże się sukcesem zostanie on rozszerzony przez inwestorów na rynki muzyczne innych krajów.

Zobacz też: >>Ile zarabiają muzycy w serwisach streamingowych?<<

Joanna Chojnacka
Tagi: Rock News