25.09.2017 21:28

Tidal ujawnił, czego Polacy słuchali w trakcie wakacji

Jakich utworów słuchali najczęściej Polacy w trakcie wakacji? Sprawdźcie sami.

Tidal ujawnił, czego Polacy słuchali w trakcie wakacji
foto: materiały prasowe

Lato się niestety skończyło, czas zatem na podsumowania. Spotify całkiem niedawno ujawniło, po jaką muzykę sięgaliśmy przez ostatnie miesiące najczęściej. Teraz również Tidal podzielił się swoim rankingiem.

Największy hit tego lata? Odpowiedź to „Despacito”. Świat z jakiegoś powodou zwariował na punkcie utworu Luisa Fonsiego. Piosenka pobiła wszelkie rekordy popularności, także w Tidal. Na podium wśród najpopularniejszych utworów znalazły się również hity Eda Sheerana „Shape of you” i Davida Guetty „2U”. Jak widać w te wakacje muzyczny prym wiedli panowie. Jedynymi paniami, które znalazły się w pierwszej dziesiątce były Katy Perry, Nicki Minaj i Rihanna.

Sprawdźcie, jak prezentuje się ta lista:

  1. Daddy Yankee, Luis Fonsi - Despacito
  2. Ed Sheeran - Shape of You
  3. David Guetta - 2U (feat. Justin Bieber)
  4. Charlie Puth - Attention
  5. Ed Sheeran - Galway Girl
  6. The Chainsmokers, Coldplay - Something Just Like This
  7. Taco Hemingway - Nostalgia
  8. DJ Khaled - Wild Thoughts (feat. Rihanna & Bryson Tiller)
  9. Katy Perry, Nicki Minaj - Swish Swish
  10. Cheat Codes - No Promises (feat. Demi Lovato)

Pełną listę 100 utworów znajdziecie tutaj.

Rekordzistami są polscy artyści hip-hopowi Taco Hemingway i Quebonafide, których utwory pojawiły się w zestawieniu kolejno 12 i 11 razy.

Jakie albumy cieszyły się największą popularnością? Liderem jest Quebonafide, którego aż trzy albumy znalazły się w pierwszej dziesiątce najczęściej słuchanych albumów: „Dla fanów elektryki”, „Dla fanów euforii” oraz „Egzotyka”. Ten ostatni był jednym z trzech najpopularniejszych wydawnictw na Tidal, zaraz po albumie „Szprycer” Taco Hemingwaya i „÷” Eda Sheerana.

W zestawianiu znalazły się również najnowsze albumy Imagine Dragons i The Weeknd. Nie zabrakło również kobiecych akcentów w postaci „Lust for life” Lany del Rey i „Witness” Katy Perry.

Aleksandra Degórska
Tagi: #Rock News