27.01.2016 14:15

Tides From Nebula z 4. albumem w maju 2016

Zespół powraca z nową płytą. Czego możemy się spodziewać po tym wydawnictwie?

Tides From Nebula z 4. albumem w maju 2016
foto: kadr z wideo

Warszawski kwartet instrumentalny powstał w 2008 roku i ma na swoim koncie 3 krążki. W końcu nadszedł czas na następcę albumu „Eternal Movement” z 2013 roku. „Safehaven”, bo tak będzie nazywać się 4. krążek kapeli, ukaże się już 6 maja 2016 roku.

Jak na razie zespół nie udostępnił nowych nagrań, fani więc będą musieli jeszcze trochę zaczekać na pierwszy singiel promujący to wydawnictwo.

Jak przyznali muzycy z zespołu, tym razem chcieli odciąć się od swoich pierwszych nagrań i co za tym idzie, nadchodzący krążek utrzymany będzie w nieco innej stylistyce:

"

Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że wydajemy kolejną płytę. Mamy za sobą emocjonujący czas pracy z wybitnymi producentami, od których bardzo dużo się nauczyliśmy. Dlatego uznaliśmy, że chcemy zmierzyć się z samodzielną produkcją nowego albumu. Proces jego powstawania był bardzo spontaniczny, bliższy temu z debiutu. Płyta jest jednak mroczniejsza i odważniejsza. Czujemy, że słychać, że nie jesteśmy już debiutantami. "

W krótkiej zapowiedzi krążka można usłyszeć pierwsze dźwięki z nowego wydawnictwa:

Jakie utwory ukażą się na tym albumie?

Tracklista:

  1. Safehaven
  2. Knees To The Earth
  3. All The Steps I've Made
  4. The Lifter
  5. Traversing
  6. Colour of Glow
  7. Home

Zobaczcie również, jak prezentuje się grafika „Safehaven”:

foto: materiały prasowe

Kapela co rusz udostępniała zdjęcia z pracy w studiu i tym sposobem zaostrzała apetyt fanów na nowy krążek:

W swojej karierze zespół zagrał ponad 500 występów w ramach 16 zagranicznych i 13 polskich tras koncertowych. Kolejna szykuje się już wkrótce. Pierwszy występ odbędzie się 6 maja 2016 w Belgii, następnie formacja odwiedzi Francję, Wielką Brytanię, Hiszpanię, Szwajcarię, Włochy, Austrię, Niemcy i Holandię. Natomiast na jesień kapela ma w planach koncerty w polskich klubach. Szczegółowe informacje na ten temat pojawią się niebawem.

Wyczekujecie na nową płytę Tides From Nebula?

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Tides From Nebula