11.03.2016 11:20

Tides From Nebula zaprezentował 1. singiel z albumu „Safehaven”

Zespół opublikował nagranie z nadchodzącej płyty. Posłuchajcie, jak brzmi „We Are The Mirror”.

Tides From Nebula zaprezentował 1. singiel z albumu „Safehaven”
foto: materiały prasowe

Premiera nowego wydawnictwa kapeli zbliża się wielkimi krokami. Już 6 maja 2016 roku ukaże się 4. płyta zespołu zatytułowana „Safehaven”, która będzie następcą albumu „Eternal Movement” z 2013 roku. Za miksowanie najnowszego materiału odpowiedzialny jest Forrester Savell. 

Nadchodzące wydawnictwo Tides From Nebula zawierać będzie osiem utworów, z czego na pierwszy singiel wybrano utwór „We Are The Mirror”.

Posłuchajcie, jak prezentuje się ten numer:

Zespół podjął wyzwanie samodzielnej produkcji nowego albumu i zdradził co nieco odnośnie „Safehaven”:

"

Proces jego powstawania był bardzo spontaniczny, bliższy temu z debiutu. Płyta jest jednak mroczniejsza i odważniejsza. Czujemy, że słychać, że nie jesteśmy już debiutantami. "

Ruszyła już przedpremierowa sprzedaż albumu. Wielbiciele zespołu mogą sprawić sobie zestaw zawierający krążek CD, koszulkę oraz autografy muzyków w cenie 60 złotych. Po 6 maja 2016 dostępny będzie również sam T-shirt.

Początkowo wersja z winylem, CD w kopercie i koszulką była dostępna w wersji zagranicznej, ale z powodu dużego zainteresowania kapela postanowiła umożliwić kupno tego zestawu również polskim fanom:

Tides From Nebula zaplanował europejską trasę koncertową, która startuje 5 maja 2016 roku w Zottegem w Belgii w ramach Dunk!Festival. Kapela intensywnie trenuje przed występami, by zaprezentować się w jak najlepszej formie:

Zespół zamierza zagrać również w Polsce w listopadzie oraz grudniu 2016, ale na razie nie są znane szczegóły na ten temat. Fani muszą więc cierpliwie odliczać dni do premiery płyty, jak również czekać na ogłoszenie koncertów w naszym kraju.

Jak Wam się podoba nowy singiel Tides From Nebula?

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Tides From Nebula