02.08.2019 14:47

Tides From Nebula zaprezentował nowy utwór. Posłuchajcie "The New Delta"

Utwór "The New Delta" to pierwszy singiel z nowego albumu grupy, który będzie nosił nazwę "From Voodoo To Zen". Poznaliśmy też datę premiery krążka oraz jego tracklistę.

Tides From Nebula zaprezentował nowy utwór. Posłuchajcie "The New Delta"
foto: materiały prasowe/Mystic Music

Jak wytłumaczył sam zespół, tytuł utworu jest zainspirowany greckim alfabetem. W oficjalnej zapowiedzi albumu czytamy: "Delta jest czwartą literą greckiego alfabetu. Ale symbolem graficznym delty jest trójkąt. Tides From Nebula to obecnie trio. Ale nadal jesteśmy silni jak wówczas, kiedy graliśmy jako kwartet. Delta więc doskonale symbolizuje to, czym jest obecnie Tides From Nebula. Tytuł "The New Delta" odnosi się do nowego startu".

Tides from Nebula powraca z nowym singlem

Najbardziej znany instrumentalny zespół z naszego kraju powraca z nowym albumem po trzyletniej przerwie. Jest to pierwszy materiał nagrany w trzyosobowym składzie. Krążek "From Voodoo To Zen" jest promowany singlem "The New Delta". Posłuchajcie nowego kawałka Tides From Nebula:

Koncerty metalowe 2019
Koncerty metalowe 2019
Przeczytaj także Koncerty metalowe 2019 w Polsce. Jakie zespoły odwiedzą nasz kraj?

Jak podaje zespół, album ma być zdecydowanie najbardziej epickim dziełem zespołu, pełnym filmowego rozmachu i bogatych aranżacji. Na płycie pojawiają się goście, którzy odpowiadali za partie instrumentów smyczkowych czy dętych. Za produkcję i nagranie odpowiada sam zespół, a za miks/mastering Jacek Miłaszewski z 5dB Ride.

Płyta ukaże się w Polsce nakładem Mystic Production, zaś na świecie poprzez Long Branch Records (SPV).

Tracklista:

  1. Ghost Horses
  2. The New Delta
  3. Dopamine
  4. Radionoize
  5. From Voodoo to Zen
  6. Nothing to Fear and Nothing to Doubt
  7. Eve White, Eve Black, Jane

Tides from Nebula tworzą: Maciej Karbowski (gitara/klawisze), Przemek Węgłowski (bas/klawisze), Tomasz Stołowski (bębny). Premiera "From Voodoo To Zen" odbędzie się 20 września 2019 roku.

Tagi: Rock News Tides From Nebula