02.06.2016 15:26

Tides from Nebula pokazał teledysk do „The Lifter”

Warszawski kwartet post-rockowy zaprezentował klip do utworu z płyty „Safehaven”. Zobaczcie jaką wizję zaproponował zespół.

Tides from Nebula pokazał teledysk do „The Lifter”
foto: kadr z wideo

Tides from Nebula wydał 6 maja 2016 roku swój czwarty album długogrający pt. „Safehaven” zmiksowany przez Forrestera Savella. Płytę promował już udostępniony jeszcze przed jej premierą singiel „We Are The Mirror”. Teraz do przyciągnięcia słuchaczy wybrano kawałek „The Lifter”, który doczekał się efektownego teledysku.

Klip wyreżyserował Aleksander Wilk, który współpracował już m.in. z OCN i Deriglasoffem. Główną rolę zagrał Mateusz Banasiuk - mieliśmy okazję oglądać go w „Płynących wieżowcach” Tomasza Wasilewskiego i „Wszystko, co kocham” Jacka Borcucha. Akcja teledysku rozgrywa się na zgliszczach budynku, gdzie główny bohater musi zmierzyć się z tajemniczą, zakapturzoną postacią. Nie brakuje ognia i efektownych ujęć.

Całość zobaczycie poniżej:

Maciej Karbowski i Adam Waleszyński zdradzili redakcji Antyradio.pl, że przy przygotowywaniu „Safehaven” czuli się już znacznie bezpieczniej niż przy poprzednich płytach, stąd też decyzja o samodzielnym produkowaniu ostatniego materiału. Dzięki temu album zabrzmiał wreszcie w pełni tak jak wymarzył sobie zespół, nie zabrakło na nim również brzmieniowego bogactwa elektroniki, którą słychać wyraźnie choćby w „The Lifter”.

"

Przy pomocy sprytnie użytej elektroniki można osiągnąć taki cios, jaki ciężko by było zadać gitarami. (...) Generalnie nie postrzegamy siebie jako gitarzystów. Ale to jest tylko narzędzie, za pomocą którego możemy robić muzykę. Tak samo jakiś klawisz, komputer czy syntezator. Ważne jest to, w jaki sposób się tego używa - to jest tylko narzędzie. Można mieć milion pluginów i nie zrobić nic fajnego, a można mieć jedną gitarę z dwoma efektami i nagrać pięć fajnych płyt. "

Muzycy Tides from Nebula opowiedzieli nam o kulisach powstawania płyty „Safehaven”, swojej wycieczce do Chin oraz kondycji obecnej sceny post-rockowej. Adam Waleszyński dał nam się nawet namówić na recytację utworu Behemotha... w trochę innej wersji.

Poza łamami serwisu Antyradio.pl, będziecie mieli okazję zobaczyć Tides from Nebula na jesiennej trasie koncertowej po Polsce u boku Tranquilizer:

Jak Wam się podoba „The Lifter”?

Jakub Gańko
Tagi: Rock News Tides From Nebula