Timi Hansen nie żyje. Był basistą Mercyful Fate i King Diamond

05.11.2019 09:13
Timi Hansen nie żyje. Był basistą Mercyful Fate i King Diamond Fot. . kadr z wideo PART 1 - Timi Holm Hansen of Mercyful Fate & King Diamond/YouTube

Informacje o śmierci muzyka podał zespół King Diamond.

Timi Hansen urodził się 28 października 1958 roku w Danii. Muzyk od 1985 do 1987 roku grał w King Diamond. 1 sierpnia 2019 roku kapela ogłosiła trasę z Mercyful Fate. Zespół oznajmił jednak, że Timi nie weźmie udziału w trasie. Za pośrednictwem profilu Livii Zity ogłosił, że toczy walkę z rakiem.

Timi Hansen nie żyje. Był basistą Mercyful Fate i King Diamond

Na informację o śmierci artysty niemal od razu zareagował King Diamond. Kapela opublikowała post na Twitterze, w którym napisała:

Dowiedziałem się, że straciliśmy naszego najdroższego przyjaciela, który walczył z rakiem od długiego czasu w szalenie odważny sposób. Współczuję całej jego rodzinie [...]. Spoczywaj w pokoju, Timi. Mój drogi drogi przyjacielu. King

Timi Hansen zmarł 4 listopada 2019 roku, tydzień po swoich 61. urodzinach. Marzeniem basisty było pojawienie się jeszcze na scenie i zagranie w towarzystwie swoich kolegów.

Zobacz także: King Diamond odświeża stare płyty

Karolina Woźniak Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.