26.05.2017 13:23

Tłum zaśpiewał „Don't Look Back in Anger” Oasis dla ofiar zamachu w Manchesterze

Tego nikt nie planował - po minucie ciszy kobieta zaczęła głośno śpiewać znany utwór i już po chwili dołączyły do niej kolejne osoby. Zobaczcie nagranie z tego wzruszającego momentu.

Tłum zaśpiewał „Don't Look Back in Anger” Oasis dla ofiar zamachu w Manchesterze
foto: kadr z wideo

22 maja 2017 roku po występie Ariany Grande w Manchesterze doszło do ataku terrorystycznego, w którym zginęły 22 osoby, zaś 59 zostało rannych, wiele z nich to osoby niepełnoletnie. Za zamach odpowiedzialny jest Salman Abedi. W związku z tą sytuacją odwołano resztę trasy koncertowej piosenkarki i dwa występy zaplanowane w Polsce nie dojdą do skutku. Zamach skomentowało wiele muzycznych osobistości, m.in. Randy Blythe czy Chester Bennington.

W Manchesterze 25 maja 2017 postanowiono uczcić ofiary zamachu minutą ciszy przy St. Ann's Square. Nagle jedna z osób, Lydia Bernsmeier-Rullow, zaczęła śpiewać utwór Oasis zatytułowany „Don't Look Back in Anger”. Do kobiety dołączyły kolejne osoby i w konsekwencji cały tłum wyśpiewał słynny przebój Brytyjczyków.

Zobaczcie nagranie z wydarzenia:

Kobieta tak wypowiedziała się na temat tego zajścia:

"

Kocham Manchester i Oasis jest częścią mojego dzieciństwa. „Don't Look Back in Anger” - o to właśnie chodzi. Nie możemy patrzeć wstecz na to, co się wydarzyło, musimy patrzeć w przyszłość... Przejdziemy przez to wszyscy razem, bo tak właśnie robi Manchester. "

Kwestia bezpieczeństwa na koncertach zaczęła być palącym tematem, gdy 13 listopada 2015 roku doszło do zamachu podczas paryskiego koncertu Eagles of Death Metal, w którym zginęło ponad 100 osób.

Natomiast w 2015 roku Christina Grimmie z „The Voice” została postrzelona po występie w Orlando na Florydzie. Sprawę skomentowali muzycy Pantery, którzy nawiązali do sytuacji z 2004, gdy podczas koncertu zginął Dimebag Darrell. 

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Oasis