Tłum zaśpiewał „Don't Look Back in Anger” Oasis dla ofiar zamachu w Manchesterze

Aleksandra Degórska
26.05.2017 13:23
Tłum zaśpiewał „Don't Look Back in Anger” Oasis dla ofiar zamachu w Manchesterze Fot. kadr z wideo

Tego nikt nie planował - po minucie ciszy kobieta zaczęła głośno śpiewać znany utwór i już po chwili dołączyły do niej kolejne osoby. Zobaczcie nagranie z tego wzruszającego momentu.

22 maja 2017 roku po występie Ariany Grande w Manchesterze doszło do ataku terrorystycznego, w którym zginęły 22 osoby, zaś 59 zostało rannych, wiele z nich to osoby niepełnoletnie. Za zamach odpowiedzialny jest Salman Abedi. W związku z tą sytuacją odwołano resztę trasy koncertowej piosenkarki i dwa występy zaplanowane w Polsce nie dojdą do skutku. Zamach skomentowało wiele muzycznych osobistości, m.in. Randy Blythe czy Chester Bennington.

W Manchesterze 25 maja 2017 postanowiono uczcić ofiary zamachu minutą ciszy przy St. Ann's Square. Nagle jedna z osób, Lydia Bernsmeier-Rullow, zaczęła śpiewać utwór Oasis zatytułowany „Don't Look Back in Anger”. Do kobiety dołączyły kolejne osoby i w konsekwencji cały tłum wyśpiewał słynny przebój Brytyjczyków.

Zobaczcie nagranie z wydarzenia:

Kobieta tak wypowiedziała się na temat tego zajścia:

Kocham Manchester i Oasis jest częścią mojego dzieciństwa. „Don't Look Back in Anger” - o to właśnie chodzi. Nie możemy patrzeć wstecz na to, co się wydarzyło, musimy patrzeć w przyszłość... Przejdziemy przez to wszyscy razem, bo tak właśnie robi Manchester.

Kwestia bezpieczeństwa na koncertach zaczęła być palącym tematem, gdy 13 listopada 2015 roku doszło do zamachu podczas paryskiego koncertu Eagles of Death Metal, w którym zginęło ponad 100 osób.

Natomiast w 2015 roku Christina Grimmie z „The Voice” została postrzelona po występie w Orlando na Florydzie. Sprawę skomentowali muzycy Pantery, którzy nawiązali do sytuacji z 2004, gdy podczas koncertu zginął Dimebag Darrell. 

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.