To jeszcze nie koniec Rage Against The Machine

Robert Skowronski
05.10.2015 10:14
To jeszcze nie koniec Rage Against The Machine Fot. LFI/Photoshot/REPORTER/East News

Od ostatniego występu grupy minęły ponad 4 lata, zaś od wydania ostatniej płyty jeszcze więcej. Nie oznacza to jednak, że zespół Rage Against The Machine się rozpadł.

Przy okazji ostatniego koncertu kapeli, który odbył się w 2011 roku podczas L.A. Rising Festival, muzycy wydali oficjalne oświadczenie, w którym informowali, że to prawdopodobnie ostatni występ w ich karierze. Lata milczenia można by było uznać za przypieczętowanie losów grupy, jednak basista RATM, Tim Commerford, uważa, że zespół może się jeszcze zaprezentować przed publicznością.

Wszystko ma związek z tym, że istnieje możliwość, iż grupa zostanie wprowadzona do prestiżowej galerii sław Rock and Roll Hall of Fame. Muzyk tak mówi o tym „zaszczycie”:

To by było śmieszne, gdybyśmy się tam dostali. Nie wiem czy bym przyszedł na galę, bo dla mnie jeżeli jest się tego częścią, to tak jakby przyznać, że nie jest się już potrzebnym.

Czy jednak grupa zagrałaby na tym wydarzeniu, gdyby została o to poproszona?

Wszystko jest możliwe. Dalej jesteśmy zespołem i niewykluczone, że jeszcze zagramy. Nie mamy niczego zaplanowanego, ale nigdy nie wiadomo co przyniesie przyszłość.

Basista dodaje, że w jednym z artykułów został nazwany byłym muzykiem Rage Against The Machine co doprowadziło go do frustracji. Tim podkreśla, że zespół wcale nie powiedział jeszcze ostatniego słowa i nie można o nim mówić w czasie przeszłym.

Commerford obecnie skupia się na swoim nowo powstałym projekcie Wakrat, który dostał już błogosławieństwo Toma Morello. Gitarzysta o kapeli kolegi wypowiada jako o „ultra-heavy mocnym trio”. Również Zack de la Rocha ma bardzo pozytywną opinię o kapeli. Tim twierdzi, że nie wyklucza zaproszenia wokalisty Rage Against The Machine do współpracy z Wakrat.

Możemy tylko liczyć na to, że takie zacieśnianie muzycznych więzi między muzykami doprowadzi do nagrania przez nich nowego materiału pod szyldem RATM.

Chcielibyście, żeby zespół powrócić do koncertowania i z nową płytą?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.