To mógł być koniec Queen. Roger Taylor: "Mieliśmy dobre intencje, ale to był błąd"

29.12.2021 16:23
Roger Taylor z Queen Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

Perkusista Queen opowiedział o koncertach w RPA, które uważa za błąd. Zespół wówczas spotkał się z dużą krytyką i sytuacja mocno wpłynęła na atmosferę w grupie.

Zespół Queen postanowił trzymać się daleko od polityki, ale jedna decyzja sprawiła, że grupa została potępiona przez brytyjski związek muzyków. Mowa o występach zespołu w 1984 roku w RPA. Wielu artystów bojkotowało kraj za apartheid, ale mimo takiej sytuacji Queen zdecydował się tam zagrać. Muzycy bronili swojej decyzji, co więcej nie byli jedynymi artystami, którzy w tamtym okresie zdecydowali się na koncertowanie w RPA. Mimo tego spotkali się z mocną krytyką. Po latach perkusista grupy, Roger Taylor uważa, że decyzja była zła i mogła sporo kosztować zespół.

Polecamy

To mógł być koniec Queen. Roger Taylor: "Mieliśmy dobre intencje, ale to był błąd"

Roger Taylor w rozmowie z "Classic Rock" opowiedział o decyzji Queen, by zagrać w RPA. Przez wiele lat zespół upierał się, że było to słuszne posunięcie, jednak teraz perkusista wyznał:

Rod Stewart, Barry Manilow - im się nie dostało za koncerty w RPA, tylko nam. Wybraliśmy się tam z dobrymi intencjami, nie zarobiliśmy dużo na tych koncertach. Pamiętam, że Brian May wręczył jakąś nagrodę na Soweto Festival. Mieliśmy dobre intencje, ale nadal myślę, że to był pewien błąd.

Zła passa zakończyła się dopiero w 1985 roku, gdy Queen wystąpił na Live Aid i ukradł wszystkim show. To był moment, który wzmocnił zespół, w którym od jakiegoś czasu nie działo się dobrze.

Polecamy
Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.