To nie żart! Dave Grohl nagrał 23-minutowy utwór

Aleksandra Degórska
02.08.2018 12:40
To nie żart! Dave Grohl nagrał 23-minutowy utwór Fot. kadr z wideo

No i stało się. Wcześniej muzyk Foo Fighters żartował, że mógłby nagrać tak długi utwór i rzeczywiście to zrobił!

Frontman Foo Fighters, Dave Grohl, jest pracoholikiem, który nawet w trakcie przerwy zespołu musi wpakować się w jakiś projekt muzyczny. Tym razem wpadł na pomysł, że nagra naprawdę długi utwór muzyczny.

Muzyk ogłosił 2-odcinkowy minidokument, w którym wykona 23-minutowy utwór. W pierwszej części filmu „Play” zobaczymy, jak muzyk nagrywał spontanicznie utwór zaczynając od perkusji i kolejno sięgając po gitarę, bas i klawisze - w sumie artysta zagrał aż na 7 instrumentach. Muzyk również opowie o tym całym przedsięwzięciu. W drugiej zaś części zobaczymy cały występ Grohla.

23-minutowy utwór od Dave'a Grohla

„Play” zostanie opublikowany 10 sierpnia 2018, zaś na winylu nagranie pojawi się 28 września 2018. Zobaczcie zatem zapowiedź tego dokumentu:

Projekt ma pokazać proces twórczy muzyka, o którym tak wypowiedział się Dave Grohl:

Gdy patrzyłem na moje dzieci, które zaczynały uczyć się śpiewać czy grać na perkusji, przypomniałem sobie o tym, jak byłem w ich wieku i uczyłem się grać słuchając płyt... i gdy zabieram dzieci na zajęcia, widzę pomieszczenia wypełnione dziećmi, które starają się to wszystko opanować. Nawet teraz, jako 49-letni mężczyzna, nadal staram się rozpracować kompozycje... nie jest tak, że jesteś w tym mistrzem. Zawsze masz nowe wyzwania, zawsze starasz się rozwijać swoje umiejętności.

Foo Fighters promuje nową płytę

Zespół wydał album „Concrete and Gold” 15 września 2017, który stał się następcą „Sonic Highways” z 2014 roku. Pierwszym singlem promującym nowe wydawnictwo został numer „The Sky Is A Neighborhood”, który szybko przypadł do gustu fanom zespołu.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.