02.08.2018 12:40

To nie żart! Dave Grohl nagrał 23-minutowy utwór

No i stało się. Wcześniej muzyk Foo Fighters żartował, że mógłby nagrać tak długi utwór i rzeczywiście to zrobił!

Dave Grohl w dokumencie Play
foto: kadr z wideo

Frontman Foo Fighters, Dave Grohl, jest pracoholikiem, który nawet w trakcie przerwy zespołu musi wpakować się w jakiś projekt muzyczny. Tym razem wpadł na pomysł, że nagra naprawdę długi utwór muzyczny.

Muzyk ogłosił 2-odcinkowy minidokument, w którym wykona 23-minutowy utwór. W pierwszej części filmu „Play” zobaczymy, jak muzyk nagrywał spontanicznie utwór zaczynając od perkusji i kolejno sięgając po gitarę, bas i klawisze - w sumie artysta zagrał aż na 7 instrumentach. Muzyk również opowie o tym całym przedsięwzięciu. W drugiej zaś części zobaczymy cały występ Grohla.

23-minutowy utwór od Dave'a Grohla

„Play” zostanie opublikowany 10 sierpnia 2018, zaś na winylu nagranie pojawi się 28 września 2018. Zobaczcie zatem zapowiedź tego dokumentu:

Projekt ma pokazać proces twórczy muzyka, o którym tak wypowiedział się Dave Grohl:

"

Gdy patrzyłem na moje dzieci, które zaczynały uczyć się śpiewać czy grać na perkusji, przypomniałem sobie o tym, jak byłem w ich wieku i uczyłem się grać słuchając płyt... i gdy zabieram dzieci na zajęcia, widzę pomieszczenia wypełnione dziećmi, które starają się to wszystko opanować. Nawet teraz, jako 49-letni mężczyzna, nadal staram się rozpracować kompozycje... nie jest tak, że jesteś w tym mistrzem. Zawsze masz nowe wyzwania, zawsze starasz się rozwijać swoje umiejętności. "

Foo Fighters promuje nową płytę

Zespół wydał album „Concrete and Gold” 15 września 2017, który stał się następcą „Sonic Highways” z 2014 roku. Pierwszym singlem promującym nowe wydawnictwo został numer „The Sky Is A Neighborhood”, który szybko przypadł do gustu fanom zespołu.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Dave Grohl