19.09.2019 16:52

Tobias Forge: Dwa nowe utwory Ghost zostały nagrane 50 lat temu

Grupa Ghost zaprezentowała ostatnio swoim fanom dwa premierowe utwory. Wokalista zespołu twierdzi, że są stare i nie nawiązują do nowego albumu. 

Ghost
foto: Romana Makówka/Antyradio.pl

27 września 2019 roku pojawi się limitowana edycja nowego singla grupy Ghost. Na płycie znajdą się nowe utwory "Kiss The Go-Goat" i "Mary On A Cross". Muzycy zaprezentowali już kompozycje fanom, opublikowali klip, a także wykonali piosenki na żywo. Przyjęło się, że single zwykle zapowiadają i promują nowe, pełnometrażowe materiały, jednak wokalista kapeli wyjaśnił, że premierowe kawałki nie mają nic wspólnego z kolejnym albumem studyjnym Ghost.

Nowe utwory Ghost nagrane 50 lat temu? 

W najnowszym wywiadzie z "Ultimate Guitar" lider Ghost, Tobias Forge opowiedział o następcy albumu "Prequelle" z 2018 roku. Podczas rozmowy padło pytanie, czy nowa płyta grupy będzie nawiązywała do epki "Seven Inches of Satanic Panic", która zostanie wkrótce wydana.

Ghost
Ghost
Przeczytaj także Ghost zagrał pierwszy raz nowe utwory na koncercie. Posłuchaj "Kiss The Go-Goat" i "Mary On A Cross" [WIDEO]

Tobias Forge nie owijał w bawełnę i w charakterystyczny dla siebie sposób zaprzeczył:

"

Cóż, te utwory zostały nagrane 50 lat temu, więc nie mają nic wspólnego z nową płytą. Nadal nie rozpoczęliśmy tego procesu, wchodzę do studia w styczniu i będę w nim siedział od poniedziałku do piątku, tydzień w tydzień, aż skończę utwory. Tak to działa. "

Wokalista wyjaśnił, że ma w głowie pomysły na piosenki, ale nie są one jeszcze dokończone. Forge przyznał, że skomponował dopiero jeden całkiem nowy utwór, jednak podkreślił, że zrobił to wyłącznie dlatego, że chciał się rozerwać i poczuć, że zaczął znowu coś tworzyć.

Ghost w Polsce w 2019 roku

Grupa Ghost po udanym koncercie w roli suportu Metalliki wróci do Polski na własny występ. Zespół zagra 30 listopada 2019 roku w katowickim Spodku w towarzystwie All Them Witches oraz Tribulation. Koncert odbędzie się w ramach europejskiej odsłony trasy The Ultimate Tour Named Death.

Zobacz też: Album Ghosta "Prequelle" w wersji akustycznej wykonany w 3 minuty

Tagi: Rock News Ghost