24.01.2019 16:48

Tobias Forge z Ghost wybrał swój wymarzony set Metalliki

Wokalista Ghost wyznał, jak według niego powinna wyglądać idealna setlista Metalliki. Zabrakło w niej między innymi hitu grupy - "Nothing Else Matters".

Ghost
foto: Romana Makówka/Antyradio.pl

Metallica ogłosiła kolejną odsłonę trasy WorldWired Tour, która obejmie również Europę. Jeden z koncertów odbędzie się w Polsce. Liderzy Wielkiej Czwórki thrash metalu zagrają w naszym kraju 21 sierpnia 2019 roku na Stadionie Narodowym w Warszawie. Obok Metalliki na scenie pojawi się też grupa Bokassa i Ghost. Frontman tej drugiej, Tobias Forge zdradził w jednym z ostatnich wywiadów, jak według niego powinna wyglądać idealna setlista headlinerów. 

Tobias Forge wybrał wymarzony set Metalliki

W rozmowie z "Metal Hammerem", Tobias Forge wyznał, że według niego najlepszy otwieracz koncertów Metalliki to "Battery", który powinien pojawiać się zawsze po tradycyjnym intro w postaci "The Ecstasy Of Gold" Ennio Morricone. Wokalista zasugerował także, że zespół powinien wrócić do częstszego grania na żywo "Creeping Death". Idealny na interakcję z publicznością jest według Forge'a "Of Wolf And Man", na koncercie nie powinno też zabraknąć według niego "Fade To Black" - kompozycji, którą niegdyś wyprzedzili większość swoich rówieśników. Chociaż lider Ghost nie jest wielkim fanem "...And Justice For All", to chciałby, aby kapela grała na koncertach "Blackened". Ciekawym wyborem muzyka jest "Until It Sleeps". Na utwór zamykający koncert Forge wybrał kompozycję, którą czytelnicy Antyradio.pl uznali za najlepszą w dyskografii Metalliki, czyli "Master Of Puppets".

Wokalista Ghost przewidział także jeden bis. Na nim powinny się znaleźć tylko trzy numery. Metallica według Tobiasa powinna żegnać się z publicznością najlepszą jego zdaniem kompozycją - utworem "Enter Sandman".

Pełna setlista Metalliki wybrana przez Tobiasa Forge'a:

Intro: The Ecstasy Of Gold

 1. Battery
 2. Creeping Death
 3. Of Wolf And Man
 4. Welcome Home (Sanitarium)
 5. Fight fire With Fire
 6. Ride The Lightning
 7. For Whom The Bell Tolls
 8. Fade To Black
 9. Blackened
 10. Until It Sleeps
 11. One
 12. Master Of Puppets

Bis:

 1. Am i Evil?
 2. Last Caress
 3. Enter Sandman
Joanna Chojnacka
Tagi: Metallica Duperele Ghost