18.06.2019 14:49

Tobias Forge zapewnia, że nowy album Ghost nie pojawi się przed 2021 rokiem

Zgodnie z zapewnieniami frontmana zespołu Ghost, ich najnowszy album ukaże się najwcześniej w 2021 roku.

foto: Romana Makówka/Antyradio.pl
foto: Romana Makówka/Antyradio.pl

Tobias Forge, lider grupy Ghost wyznał w rozmowie z irlandzkim portalem Overdrive, że ma w planach wejść do studia na początku 2020 roku, by rozpocząć pracę nad kontynuacją albumu "Prequelle" z 2018 roku.

Ghost – nowy album najwcześniej w 2021 roku

We wspomnianym wywiadzie Tobias Forge wyjaśnił, dlaczego najnowszy album nie pojawi się wcześniej. Muzyk wymienił zobowiązania z jakich wywiązać musi się zespół oraz zaznaczył, że w uwagi na fakt posiadania rodziny, stara się pracować w normalnych godzinach.

"

Myślę o tym przez cały czas. Ale postawię sprawę jasno. Faktycznie idę do studia i zaczynam pracę w styczniu. Na przełomie września i października mamy kolejną amerykańską trasę, potem wracamy do Europy prosto na święta. Tak więc po Nowym Roku zostaną nam może dwie sprawy do załatwienia i skupimy się już wyłącznie na nowym albumie. "

Foto: MAR/Capital Pictures/EAST NEWS

Wokalista wyjaśnił następnie, że nagranie materiału zajmie w przybliżeniu sześć miesięcy, zatem pod koniec lata 2020 album powinien być gotowy. Przyznał jednak, że nic się nie stanie, jeśli do tego nie dojdzie. Po pierwsze ze względu na fakt, iż nie zamierza popędzać projektu i wprowadzać nerwowej atmosfery. Drugim z powodów są wybory w USA.

"

Niestety, lub stety, w zależności jak na to patrzeć, w 2020 roku odbywają się wybory w USA. Mając to na uwadze, nie jest to najlepszy termin na wypuszczenie nowego albumu, ponieważ uwaga ludzi skupiona będzie na czymś zupełnie innym. Chcę mieć po prostu pewność, że jak odbędzie się premiera naszego albumu, wszystkie oczy i uszy skierowane będą w naszą stronę. "

Kończąc swą wypowiedź Tobias Forge zapewnił, że album powinien ujrzeć światło dzienne na początku 2021 roku.

Ghost zagra przed Metallicą w Polsce w 2019

Grupa Ghost pojawi się w naszym kraju w związku z nadchodzącym koncertem Metalliki w Warszawie. Legenda thrashmetalu wystąpi 21 sierpnia 2019 na PGE Narodowym. Oprócz Ghosta przed Metallicą zagra grupa Bokassa.

Zobacz też: Tobias Forge twierdzi, że Ghost może zastąpić Metallikę

Tagi: Ghost