30.08.2015 14:47

Tom Araya: Wiedziałem, że Hanneman był chory, ale nie spodziewałem się jego śmierci

Dwa lata po śmierci kolegi z zespołu, basista i wokalista Slayera przyznał, że nie spodziewał się takiego zakończenia ich wspólnej muzycznej kariery. Do końca też wierzył, że Hanneman poradzi sobie z chorobą. Co Tom Araya powiedział o zmarłym muzyku?

Tom Araya: Wiedziałem, że Hanneman był chory, ale nie spodziewałem się jego śmierci
Brandon Marshall/REX/EAST NEWS

W jednym z ostatnich wywiadów Tom Araya został zapytany, czy utrata kolegi z zespołu sprawiła, że pozostali członkowie grupy zaczęli być bardziej świadomi własnej śmiertelności. 

"

Zacząłem zmieniać sposób, w jaki żyję dawno temu... Wiesz, że byliśmy cholernie szaleni! Było parę rzeczy, które zmieniły sposób, w jaki żyję teraz. Miałem wypadek samochodowy na autostradzie, bo prowadziłem pijany, od tego wszystko się zaczęło. "

W 2011 roku Hanneman zachorował na martwicze zapalenie powięzi, czyli rzadkie ale bardzo ostre zapalenie tkanki łącznej, i zrezygnował z udziału w koncertach. Nie wrócił już na scenę; zmarł 2 maja 2013 roku w Los Angeles, a jako oficjalną przyczynę śmierci podano alkoholową marskość wątroby.

Wokalista i basista Slayera przyznał w rozmowie, że był czas, w którym bardzo potrzebował swojego kolegi z zespołu.

"

Był moment, w którym bardzo potrzebowałem, żeby Jeff wrócił do pracy z zespołem. Nie interesowało mnie, w jakiej jest kondycji, po prostu potrzebowałem, żeby wrócił. Próbowałem się z nim skontaktować, zostawiałem wiadomości ale nie odpowiadał na moje telefony. Zdecydował, że zupełnie zniknie. To było naprawdę trudne. "

Hanneman był autorem większości tekstów oraz muzyki Slayera. Stworzył takie utwory, jak „Angel of Death”, „Raining Blood” i „War Ensemble”. Mimo jego śmierci zespół nie został rozwiązany.

Po 6 latach grupa zdecydowała się wydać nową płytę pt. „Repentless”, której premiera zaplanowana jest na 11 września 2015 roku. W czerwcu zespół ujawnił, jak będzie wyglądać okładka albumu. Wiadomo już, że znajdzie się na niej utwór skomponowany przez zmarłego gitarzystę.

Relacja z Kerrym Kingiem

W związku z nadchodzącą premierą, Araya opowiedział też o swoich relacjach z gitarzystą zespołu, podczas tworzenia nowego materiału. 

"

Ja i Jeff zawsze byliśmy bliżej, niż ja i Kerry. Mieliśmy lepszy kontakt, rozmawialiśmy. Nie tak, jak z Kerrym... Ale usiedliśmy i poważnie porozmawialiśmy, co nie zdarza się często. Musieliśmy rozwiązać parę problemów, zanim zdecydowaliśmy się opublikować nową pytę.(...) To on przejął stery i złożył w całość wszystko, co znajdzie się na nowym albumie. To naprawdę kawał dobrej roboty. "

Dyskografię Slayera na razie zamyka płyta „World Painted Blood”, wydana w 2009 roku. Album zawiera 11 utworów - 6 z nich napisał Jeff Hanneman, pozostałe 5 stworzył Kerry King. 

Justyna Kierzkowska
Tagi: #Rock News #Slayer