03.02.2015 17:34

Tom Araya sprzeciwił się fanom!

Wokalista i basista zespołu Slayer postanowił zaprotestować przeciwko cyberprzemocy. O co poszło?

Tom Araya sprzeciwił się fanom!
foto: Antje Naumann, CC-BY-SA-3.0

Tom Araya wraz z żoną Sandrą ogłosili, że odcinają się od grupy Its That Fucking Slayer Gang (FSG), i oskarżyli stronę o cyberprzemoc. Para swego czasu pozowała na zdjęciu, wykonując oficjalny gest zespołu Slayer, czyli literę „S” stworzoną z dwóch dłoni i wyraźnie podniesionych środkowych palców. Małżeństwo żałuje udzielonego wcześniej wsparcia dla FSG.

Tom opublikował na Facebookowym profilu żony audio komunikat, w którym oskarża członków FSG o pewne przewinienia. Co powiedział?

"

Chciałbym zwrócić uwagę na coś, co wymknęło się spod kontroli. Po kilku miesiącach funkcjonowania grupy, moja żona stwierdziła, że nie podoba jej się sposób zarządzania stroną i wypisała się z niej. Zachowanie jej członków jest niegrzeczne i brak w nim poszanowania dla fanów zespołu Slayer. Oni atakują każdego, kto kwestionuje ich zdanie. "

arayas

Araya przyznał, że Sandrze nie podoba się już idea promowania tej grupy, ponieważ należą do niej osoby będące cyberprzestępcami. Niektórzy użytkownicy ponoć posunęli się za daleko i zaczęli publicznie atakować jego małżonkę.  

"

Mówię to wszystko żeby uświadomić ludziom, że nie będziemy już więcej wspierać FSG i takiego zachowania. Postanowiłem zasłonić ten znak na zdjęciu, by wesprzeć moją żonę. Metalowa społeczność to lojalni fani. Nie tylko w stosunku do zespołów, ale także i samych siebie. "

Administrator FSG postanowił wyrazić swój smutek spowodowany brakiem poparcia dla grupy ze strony Toma i Sandry. Na dowód tego opublikował zdjęcie, na którym prezentuje znak „S” nad grobem Jeffa Hannemana.

"

Gest oznacza to, że kochamy Slayera, a teraz jestem oskarżany o bycie cyberprzestępcą. Zawsze starałem się trzymać z daleka od wszelkich sporów z ludźmi, którzy z nim się nie zgadzają lub ubliżają innym przy jego użyciu. "

fgggggok

Myślicie, że Sandra Araya wkurzyła się za jedno ze zdjęć tego typu?

fsg-1
Magda Słomka
Tagi: Duperele Tom Araya